Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2257)

Jak spędzić wymarzony długi weekend?

13-08-2013

Deutsche Bank PBC zapytał Polaków, jaki jest według nich najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Jak wskazują wyniki sondażu, na długi weekend, jak i na urlop, marzy nam się przede wszystkim wycieczka objazdowa ze zwiedzaniem, wolny czas na działce za miastem lub po prostu kilka spokojnych dni we własnym domu.

Ponad jedna czwarta ankietowanych (26 proc.) wybrałaby wycieczkę objazdową ze zwiedzaniem, a ponad 21 proc. najchętniej spędziłoby ten czas we własnym domku letniskowym poza miastem.

Niemal 17 proc. osób najchętniej nie ruszałoby się z własnego domu, wychodząc z założenia, że tam właśnie najlepiej odpoczną. Dla ponad 13 proc. ankietowanych najbardziej atrakcyjną opcją na relaks jest pobyt w zagranicznym hotelu (ponad 13 proc. wskazań). Niespełna 10 proc. wykupiłoby pobyt w hotelu lub pensjonacie w Polsce.

Jak wynika z badania, ci z nas, którzy planują wolny czas z partnerem, będą musieli liczyć się z pójściem na kompromis. O ile do idei posiadania własnego domku letniskowego znacznie bardziej przywiązane są kobiety (26 proc.) niż mężczyźni (16 proc.), o tyle męska część populacji chętniej wybrałaby zagraniczną wycieczkę objazdową (28,7 proc.) lub pobyt w hotelu za granicą (14,7 proc.). Panowie dodatkowo znacznie chętniej udaliby się na biwak (14,7 proc. mężczyzn wobec 11,8 proc. kobiet).

Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Jak spędzić wymarzony długi weekend?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wycieczka rodzinna, wycieczka zagraniczna, polska na weekend


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie