Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Jak przezwyciężyć lęk przed lataniem?


07-12-2012


Statystycznie samolot to najbezpieczniejszy środek transportu. Jednak u części osób przelot wciąż budzi lęk. Projekt pod nazwą „Pokochaj Latanie” to propozycja pierwszych w Polsce warsztatów, których celem jest pomoc w pokonywaniu lęku przed lataniem. Najbliższa odsłona zajęć już w najbliższy weekend w Warszawie.


- W większości przypadków strach bywa powierzchowny. Nakładają się na to różne czynniki. Stresować może nas już sam wyjazd, a dodatkowo podróż samolotem - a nie samochodem, do którego jesteśmy przyzwyczajeni - powoduje większe emocje. Warsztaty pomogą kojarzyć lot z przyjemnością, której nie należy się bać. Zwłaszcza, że podniebne wojaże to przecież oszczędność czasu, a często również pieniędzy – mówi Andrzej Minkiewicz z firmy Neodromos, organizującej wspólnie z ośrodkiem szkolenia Eurolot cykl warsztatów „Pokochaj latanie”.


Kursanci będą mogli poznać naturę swojego lęku, czynniki jakie go wywołują oraz techniki pomagające przezwyciężyć strach przed lataniem. Zaplanowano też spotkania i konsultacje z załogą linii Eurolot.


Uczestnicy warsztatów dowiedzą się m.in. jak działa samolot, jakie procedury bezpieczeństwa obowiązują przewoźnika, a także co może powodować turbulencje. Kursantów czeka też wizyta w hangarze oraz w kokpicie. Wątpliwości podczas szkoleń rozwieją specjaliści z dziedziny lotnictwa i psychologii. Wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami podzielą się ponadto piloci oraz personel pokładowy.


Warsztaty organizowane są w kameralnych, piętnastoosobowych grupach. Seminaria są odpłatne, odbywają się w warszawskim Ośrodku Szkolenia Lotniczego Eurolot. Ostatnim etapem warsztatów może być wspólny przelot samolotem, podczas którego kursantom towarzyszyć będą psychologowie, lekarz i personel pokładowy objaśniający, co się dzieje na różnych etapach lotu.


Więcej informacji na stronie www.pokochajlatanie.pl


Komentujesz: Jak przezwyciężyć lęk przed lataniem?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: latanie, samolot


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie