Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

IV Ogólnopolski Zlot Gigantów 201103-05-2011


Już w weekend 4-5 czerwca na lotnisku Bednary, 30 km od Poznania, rozpoczyna się IV Ogólnopolski Zlot Gigantów 2011. To doskonała okazja do spędzania weekendu na świeżym powietrzu podziwiając rozgrywki oraz pokazy modeli latających. W tym roku amatorów lotnictwa czeka niespodzianka. Na zlocie odbędą się pokazy lotnicze w wykonaniu Grupy Akrobatycznej Żelazny.


Ogólnopolskie spotkanie modelarzy organizowane jest już po raz czwarty przez Aeroklub Poznański. W pikniku biorą udział modelarze latający zdalnie sterowanymi modelami o rozpiętości skrzydeł od 2 do ponad 4 metrów i o masie od 8 do 20kg. Maszyny napędzane własnymi silnikami (żarowe, benzynowe, turbinowe czy elektryczne) rywalizują między sobą i biorą udział w pokazach. Wstęp na zlot jest bezpłatny, a wszystkich miłośników latania na pewno skusi możliwość obejrzenia akrobacji sportowych w wykonaniu Grupy Akrobatycznej Żelazny.


Jest to jedna z niewielu imprez organizowanych przez hobbystów dla widzów, którzy chcieliby miło spędzić czas i zobaczyć nadzwyczaj efektowne akrobacje, o których tylko pomarzyć mogą piloci latający prawdziwymi maszynami.


IV Zlot Gigantów organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Miastem Poznań oraz Petrolot sp.z o.o. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.


Więcej informacji na stronie www.aeroklub.poznan.pl


Komentujesz: IV Ogólnopolski Zlot Gigantów 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: poznań, zlot gigantów, samoloty, lotnisko bednary


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie