Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

iPolak – mobilny niezbędnik od MSZ16-11-2011


Ministerstwo Spraw Zagranicznych chcąc ułatwić Polakom podróże po świecie przygotowało aplikację mobilną iPolak. Jak przekonuje MSZ, wystarczy zaledwie kilka chwil, aby uzyskać informacje pomocne podczas planowania wyjazdów zagranicznych lub będąc już w obcym kraju. Aplikacja przeznaczona dla urządzeń z iOS dostępna jest za darmo. To pierwsze tego typu rozwiązanie stworzone przez instytucję publiczną.


iPolak to mobilna wersja książkowego poradnika „Polak za granicą”, udostępnianego do tej pory również w wersji internetowej. Pełni funkcję niezbędnika w podróży. Ułatwić ma dotarcie lub kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi za granicą, wskazać na mapie drogę do najbliższej z nich. Można w nim znaleźć także najbardziej aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ oraz porady, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, jak dopełnić procedur wizowych lub co należy zrobić w trudnych sytuacjach podczas wyjazdów.


Dzięki iPolakowi uzyskać można porady dla kierowców, informacje dotyczące ubezpieczeń przydatnych w czasie podróży, dane demograficzno-geograficzne o krajach świata czy informacje walutowe.


Warto także zwrócić uwagę na przepisy celne, jakie obowiązują w danym kraju. Często pamiątki z wakacji, szczególnie tych egzotycznych nieświadomie kupowane na lokalnych bazarach lub ulicznych straganach mogą, w świetle lokalnego prawa, sprawić wiele kłopotów podczas kontroli celnej.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych wychodzi naprzeciw potrzebom Polaków i chce dostarczać im aktualnych, wiarygodnych informacji w każdym zakątku świata.

- Wystarczy pobrać darmową aplikację iPolak z platformy AppStore, zainstalować ją na swoim telefonie lub tablecie, by podróżować bezpieczniej i bez zbędnych kłopotów – powiedział Kamil Henne, ekspert ds. analiz i rozwoju serwisów internetowych MSZ, współtwórca projektu.


Po uzyskaniu dostępu do internetu ostrzeżenia oraz komunikaty wydawane przez MSZ zaktualizują się automatycznie z aplikacją.


To dopiero początek działań związanych z tworzeniem aplikacji mobilnych, zapowiada MSZ. W przyszłości iPolak ma być dostępny także dla użytkowników innych telefonów. Pojawią się wersje na platformach BlackBerry OS oraz Android.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: iPolak - mobilny niezbędnik od MSZ

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: podróż zagraniczna, msz, ipolak, aplikacja mobilna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie