Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

X Amatorski Rajd Rowerowy i Pieszy Tour de Kalonka14-09-2011


17 września w Kalonce koło Łodzi odbędzie się jubileuszowa X edycja Amatorskiego Rajdu Rowerowego i Pieszego Tour de Kalonka. Impreza ma charakter otwarty. W zeszłym roku wzięło w niej udział ponad 1000 osób.


Tour de Kalonka to coroczna, rodzinna impreza sportowa na pożegnanie lata. Celem inicjatywy jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na polskich drogach. Organizatorzy i partnerzy rajdu kładą również nacisk na edukację ekologiczną i krajoznawczą, zapraszając rowerzystów na szlaki Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.


W tym roku organizatorzy opracowali 4 nowe trasy rowerowe (czarna, czerwona, niebieska i pomarańczowa), a także trasy: pieszą, nordic-walking i dla biegaczy. Specjalnie dla najmłodszych uczestników została również przygotowana trasa Figlo-Tour, czyli krótki szlak z niespodziankami. Start oraz meta rajdu Tour de Kalonka będzie znajdować się na Pl. Jana Pawła II przy ul. Głównej w Kalonce koło Łodzi. Zapisy będą prowadzone od 10.00 do 11.00. Uczestnicy po wybraniu odpowiedniej trasy, zostaną podzieleni na ok. 40 - osobowe grupy. Każda z nich będzie posiadać przewodnika. Start dla piechurów jest przewidziany na godz. 11.00.


Wpisowe dla uczestników wyścigu wynosi odpowiednio: 10 zł - dla dzieci, młodzieży i studentów oraz 20 zł - dla dorosłych. W ramach tej opłaty organizatorzy zapewniają okolicznościową koszulkę kolarską lub bawełnianą, pamiątkowy znaczek, mapkę, a także kupon na ciepły posiłek i wodę mineralną. Po zakończeniu rajdu na uczestników czeka wiele atrakcji, min. loteria fantowa, różnego rodzaju konkursy i losowanie nagród od sponsorów oraz tradycyjnie już - zalewajka.


Patronem strategicznym wydarzenia jest firma Infosys BPO Poland.


Komentujesz: Infosys Tour de Kalonka już 17 września

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: zawody rowerowe, kalonka, tour de kalonka, rajd pieszy


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie