Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2143)

Inauguracja roku rowerów w Wiedniu


15-01-2013


Radjahr 2013 to bogata oferta różnorodnych imprez sportowych i kulturalnych skierowanych głównie do cyklistów. Jest to pierwszy „rok rowerów“ w historii Wiednia. Na jego organizację zarezerwowano prawie 4,5 mln euro.


Władze Wiednia ogłosiły rok 2013 „rokiem rowerów“. Szereg zaplanowanych na kolejnych dwanaście miesięcy imprez ma jeden cel: znacznie zwiększyć ruch rowerowy w austriackiej metropolii nie tylko w miesiącach wiosenno-letnich. Poprzez różnorodną promocję jazdy na rowerze jeszcze więcej wiedeńczyków ma się przekonać o zaletach tej formy podróżowania czy to do pracy, na uczelnię czy w celach czysto rekreacyjnych.


Na cały 2013 r. zaplanowano we wszystkich dzielnicach Wiednia szkolenia z jazdy na jednośladzie dla początkujących i dla zaawansowanych oraz kursy instruktażowe i serwisowe.

Kulminacyjnym punktem obchodów wiedeńskiego „roku rowerów“ będzie natomiast czerwiec. W dniach od 08. do 16. czerwca 2013 ma się odbyć Vienna Cycling Week i takie imprezy jak „Prompton Race” z piknikiem rowerowym, Bicycle Film Nights, Bicycle Fashion Show, parada rowerowa zakończona piknikiem pod diabelskim kołem „Riesenrad“ w znanym wiedeńskim parku Prater, koncert dzwonków rowerowych oraz wielka letnia feta rowerowa na Placu Ratuszowym, który przez dziewięć dni będzie w szczególny sposób tętnić życiem.


W ramach "roku rowerów", w dniach 11-14 czerwca 2013 r. odbędzie się też organizowana przez miasto i Europejską Federację Rowerową konferencja VELO-CITY 2013. Główne tematy tegorocznego spotkania to mobilność, ekologia i klimat, zdrowie, gospodarka, zasoby, polityka przestrzenna i społeczna oraz, po raz pierwszy w Wiedniu, tzw. kultura rowerowa.


Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Inauguracja roku rowerów w Wiedniu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: turystyka rowerowa, wiedeń


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie