Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2224)

Ile wydamy na tegoroczną majówkę?

22-04-2013

Piękna pogoda zapowiadana na weekend majowy zachęca do wyjazdów. Noclegi na majówkę rezerwowane są nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, dlatego w tym momencie coraz trudniej znaleźć wolne miejsca. To ostatnia chwila, by zaplanować wypoczynek. Rozpiętość finansowa noclegów jest duża, dlatego każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Najpopularniejszymi kierunkami na majówkę od lat są góry i morze. Ze względu na kwotę, jaką dysponujemy, możemy wybrać kilka opcji noclegów. Jadąc większą grupą osób, najbardziej korzystne będzie wynajęcie apartamentu. Nad morzem wydamy od 130 do 220 zł za dobę. Do dyspozycji jest zazwyczaj mieszkanie z kuchnią i łazienką, w którym zmieszczą się co najmniej 4 osoby. W górach taka sama oferta mieści się w przedziale 150 - 250 zł za dobę. Luksusowe apartamenty z licznymi udogodnieniami (jacuzzi, kino domowe) to koszt nawet 200 zł za osobę za noc.

Polacy chętnie wybierają pensjonaty i kwatery prywatne. Często można w nich wykupić wyżywienie za nie więcej niż 20 zł. W okresie majowego weekendu większym zainteresowaniem cieszą sie kurorty nadmorskie, jednocześnie są tam nieco wyższe ceny niż w górskich miejscowościach - komentuje Mateusz Goliat z Noclegowo.pl.

 

apartamenty

pensjonaty

kwatery

domki

nad morzem

130 - 220 zł

60 - 100 zł

30 - 55 zł

30 - 60 zł

w górach

150 - 250 zł

30 - 100 zł

30 - 50 zł

25 - 50 zł

Średnie ceny w obiektach noclegowych w Polsce w czasie majówki (1 osoba, 1 doba)

Majówka nad morzem, w pensjonacie, to koszt od 60 do nawet 100 zł za osobę. W górach ceny zaczynają się już od 30 zł! Wyjątkiem jest Zakopane, które oferuje noclegi w przedziale 60 - 220 zł/doba. Na cenę ma wpływ bliskość atrakcji turystycznych i wysoki standard pokoi. Kwatery prywatne są nieco tańsze, jednak rzadko oferują dodatkowe udogodnienia.

Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są domki letniskowe. W tym przypadku zapłacimy od 30 do 50 zł za osobę. Choć standard nie należy do najwyższych, domki znajdują się zazwyczaj w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach - nad samym morzem lub w pobliżu szlaków turystycznych. Dla aktywnych turystów to najlepsze rozwiązanie!

Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Ile wydamy na tegoroczną majówkę?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: majówka


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie