Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

III Festiwal Górski Wondół Challenge25-01-2012


Trzecia edycja Festiwalu Górskiego Wondół Challenge już tradycyjnie odbędzie się w Gliwicach oraz Szczyrku w dniach 17 – 19 lutego 2012 roku. Gośćmi specjalnymi będą m.in. zdobywczyni Korony Himalajów i Karakorum Gerlinde Kaltenbrunner oraz kpt. Krzysztof Baranowski, założyciel "Szkoły pod żaglami", człowiek, który dwa razy opłynął świat.


Jak zwykle prezentowane będą najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival oraz odbędą się pokazy ratownictwa GOPR z użyciem śmigłowca. W tym roku motywem przewodnim Festiwalu będzie „woda”, stąd obecność WOPR-u, który w 2012 świętuje 50. urodziny.


Górskie spływy kajakowe, nurkowanie w wysoko położonych jeziorach, czy wspinaczka po dostępnych tylko z wody skałach lub lodowych formacjach – jak widać „wodne” atrakcje mają z pewnością więcej wspólnego z górami niż mogłoby się wydawać.


Jak co roku festiwal obędzie się w dwóch miejscach, w Centrum Edukacyjno Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach – 17 lutego 2012 r. oraz w Orlim Gnieździe w Szczyrku – 17-19 lutego 2012 r.


Oprócz doskonałego kina górskiego i wielu innych atrakcji, podczas Festiwalu odbędą się również spotkania z Gośćmi Specjalnymi, którzy opowiedzą o swoich wyprawach, sukcesach i przygodach zarówno tych mrożących krew w żyłach, jak i tych na wesoło. Wondół gościć będzie:

Gerlinde Kaltenbrunner – jedną z najlepszych himalaistek na świecie, która w 2011 roku m.in. z Darkiem Załuskim stanęła na szczycie K2, kompletując tym samym Koronę Himalajów i Karakorum. Zdobyła ją bez użycia tlenu;

Kapitana Krzysztofa Baranowskiego – żeglarza, który dwukrotnie opłynął świat oraz założyciela „Szkoły pod żaglami", a także autora książek o tematyce żeglarskiej;

Stefana Czernieckiego – zwycięzcę Memoriału im. Piotra Morawskiego, członka Alpinus Expedition Team, podróżnika ze specjalizacją z Ameryki Południowej, który opowie o wyprawie w głąb dorzecza Orinoko i Olgę Morawską – pomysłodawczynię Memoriału i autorkę książek podróżniczych;

Kamila Iwankiewicza i Bogumiła Buczyłko – członków pięcioosobowej drużyny nurków, których celem jest eksploracja 7 najwyżej położonych jezior na świecie rozproszonych na 7 kontynentach;

Olę Taistrę - najbardziej utalentowaną kobietę w polskim środowisku wspinaczkowym, która ma na swoim koncie wiele dróg w przedziale trudności VI.5 - VI.7 RP w Polsce, a za granicą drogi 8b - 8c RP oraz 7c+ w stylu OS.


Jak co roku organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych. W Szczyrku odbędą się dla nich zajęcia z pieskami w ramach projektu „Psia edukacja", tutaj w roli głównej wystąpi pies Largo oraz zabawy na dmuchanym statku pirackim, który ku uciesze dzieci rusza się jakby płynął.


Więcej informacji na stronie www.wondol-challenge.pl


Komentujesz: III Festiwal Górski Wondół Challenge

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: szczyrk, gliwice, festiwal górski, wondoł challenge


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie