Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Startuje III edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego
"Miej odwagę!"


24-11-2012


26 listopada rusza III edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego "Miej odwagę!" Celem Memoriału jest nagrodzenie najbardziej interesujących projektów podróżniczych, poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich lub żeglarskich.


Memoriał "Miej odwagę!" to program, który umożliwia zrealizowanie wyprawy swoich marzeń. Młodzi podróżnicy wspierani są finansowo i sprzętowo. Do udziału w Memoriale mogą zgłaszać się wszyscy, którzy mają dobry pomysł, plan działania i odwagę. Przy ocenie zgłoszonych wypraw będzie brany pod uwagę oryginalny, ale jednocześnie przemyślany i możliwy do zrealizowania pomysł. Zgłoszone projekty zostaną zaprezentowane na stronie Memoriału gdzie będą oceniane przez internautów.


Głosowanie na najciekawszy projekt rozpocznie się 1 lutego 2013 roku i potrwa do końca miesiąca. O wygranej zdecydują głosy internautów, ale także Kapituła Memoriału. Główna nagroda Memoriału to finansowe wsparcie dla najlepszego projektu wyprawy. Wyniki III Edycji Memoriału zostaną ogłoszone w marcu 2013 roku w Warszawie. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.miejodwage.plPiotr Morawski (ur. 27.12.1976, zm. 08.04.2009) ̶ doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca 6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu.
Do największych osiągnięć w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie ̶ nie pobitego do tej pory ̶ rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro. W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata.


Szczegółowe informacje na stronie: www.miejodwage.pl


Komentujesz: III edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie