Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa06-05-2011


Najbliższy weekend we Wrocławiu powinien znaleźć szczególne uznanie wśród miłośników piwa. To właśnie tam w dniach 7-8 maja odbędzie się II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, impreza plenerowa z dobrym piwem w roli głównej.


Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to niezwykłe wydarzenie, które wykluło się z pasji i zamiłowania do tego trunku oraz potrzeby dzielenia się dobrym smakiem – nie tylko piwa, ale też innych przysmaków, które wytwarzane na małą skalę, według tradycyjnych receptur nie pozwalają zapomnieć o naszym dziedzictwie.


Podczas drugiego weekendu majowego będzie można poznać produkty polskich i zagranicznych browarów regionalnych, ofertę sklepów importujących piwo z najodleglejszych zakątków świata a także wziąć udział w warsztatach warzenia piwa sposobem domowym – VIII Wrocławskich Warsztatach Piwowarskich.


I Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa przyciągnął do pięknego Zamku we wrocławskiej Leśnicy ponad 5 tys. gości spragnionych dobrego piwa. Wtedy, swą ofertę prezentowało 10 wystawców oferujących łącznie ponad 40 piw lanych i ponad 200 piw butelkowych niespotykanych na rynku.


W drugiej edycji wFDP organizatorzy przybliżą gościom także temat kulinarny jako świetne uzupełnienie świata różnorodności piwnej.
– Zdecydowanie zerwiemy ze stereotypem jakoby chipsy i orzeszki były idealnym kompanem do piwa. Wyjdziemy poza utarte ścieżki by pokazać naszym gościom np. jakie sery najlepiej pasują do danego gatunku piwa, co podaje się do piwa w innych krajach, a i będzie można spróbować różnorodnych przekąsek na zimno i ciepło – oczywiście tych najlepiej pasujących do danego rodzaju piwa.


Termin: 7-8 maja 2011, w godz. 12:00-22:00

Miejsce: Wrocław-Leśnica, tarasy Zamku Leśnickiego i przyległego Parku we wrocławskiej Leśnicy.


Więcej informacji na stronie www.festiwaldobregopiwa.pl


Komentujesz: II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: piwo, wrocław, festiwal dobrego piwa, zamek leśnicki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie