Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

II Poznański Festiwal Podróży i Fotografii14-10-2011


Spotkania z podróżnikami, wystawy zdjęć, premiery książek, targi wydawnicze, warsztaty fotograficzne, kursy wspinaczki, finał Konkursu im. Kazimierza Nowaka, to tylko niektóre z atrakcji czekających na miłośników podróży w Poznaniu w dniach 21-23 października br.


Tegoroczną edycję Poznańskiego Festiwalu Podróży i Fotografii zainaugurują bezpłatne warsztaty wspinaczki, na ściance Avana w Kinepolis przy ul. B. Krzywoustego 72, które odbędą się w piątek 21 października. Kursy skierowane są do osób, które chciałyby dopiero rozpocząć swoją przygodę ze wspinaczką.


22 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w godzinach 10:00-18:00, na uczestników festiwalu czeka bogaty wachlarz wydarzeń. Pierwszym z nich będzie fachowy wykład Tomka Kowalskiego o życiu w górach wysokich. Podróżnik z Poznania opowie również o zdobywaniu Śnieżnej Pantery w rekordowo szybkim czasie. Chwilę później rozpoczną się profesjonalne warsztaty fotograficzne prowadzone przez trenerów Akademii Nikona - Krystiana Bielatowicza i Pawła Charę.


Równolegle w sali naprzeciwko o swoich przygodach i książkach opowiadać będą goście specjalni festiwalu:

• Romuald Koperski – znany z podróży do Syberii, nie każdy wie, że jest aktualnym rekordzistą Guinnessa w grze na fortepianie. Na festiwalu zaprezentuje Ekspedycję Stulecia 2008 - najdłuższą w historii motoryzacji zimową ekspedycję samochodową.
• Tomek Michniewicz - dziennikarz, fotograf i zapalony backpacker. 19 października, dokładnie trzy dni przed festiwalem, ukaże się jego nowa sensacyjna książka - „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”. Uczestnicy festiwalu będą jednymi z pierwszych, którym uda się zdobyć cenne dedykacje.
• Michał Pauli - artysta i podróżnik, skazany na 12 kar śmierci do jednego z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata - Bang Kwang. Jego prośbę o ułaskawienie do króla Tajlandii poparli trzej polscy prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.


O godzinie 18:00 prezentacje festiwalowe przeniosą się do The Dubliner Irish Pub, gdzie rozpocznie się wieczór autorski związany z Kazimierzem Nowakiem, wybitnym wielkopolskim podróżnikiem. Na początku Jacek Łuczak, autor książki „Polska Kazimierza Nowaka – przewodnik rowerzysty” po raz pierwszy zaprezentuje swoje dzieło. Następnie Dominik Szmajda, Andrzej Ziółkowski i Romuald Deja przedstawią niezwykłe obrazki ze swoich etapów Sztafety „Afryka Nowaka”.


23 października obowiązkowym punktem programu będzie film 3D przedstawiający trekking Annapuma Cirquit w Nepalu zrealizowany przez poznaniaka - Macieja Samulskiego. Po projekcji filmu rozpoczną się prezentacje finalistów Konkursu im. Kazimierza Nowaka na najlepiej udokumentowaną podróż roku 2011. Podróżnicy powalczą o 4000 zł i statuetkę. Podczas narady Jury, o zdobywaniu Mont Everest opowie wielkopolska alpinistka Magdalena Prask.


Zwieńczeniem festiwalu będzie losowanie biletu lotniczego w dowolne miejsce na świecie.


By dostać się na wydarzenia festiwalu trzeba nabyć bilety Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon (sobota, 22 października) lub Salonu Modelarstwa, Zabawek i Gier Towarzyskich Hobby (niedziela, 23 października).


Więcej informacji na stronie www.festiwalpodrozy.pl


Komentujesz: II Poznański Festiwal Podróży i Fotografii

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, festiwal podróżniczy, kazimierz nowak, festiwal fotografii


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie