Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

I Puchar Misia Stramusia w Zakopanem23-02-2011


W niedzielę 20 lutego 2011 r. trzy łagodne stoki Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal opanowały dzieci. Najmłodsi amatorzy nart wraz z rodzicami przybyli na pierwsze otwarte zawody narciarskie dla dzieci o Puchar Misia Stramusia. Imprezę zorganizowała Szkoła Narciarska Strama.


W pierwszej edycji Pucharu Misia Stramusia wzięło udział ponad 250 dzieci z całej Polski w wieku od 4 do 12 lat. Każde dziecko zostało przyporządkowane do odpowiedniej kategorii wiekowej w podgrupach dziewczynek i chłopców. Młodzi narciarze rywalizowali o jedno z trzech miejsc na podium w każdej z kategorii, organizator zdecydował jednak, że główne nagrody obejmą po 6 dzieci z najlepszym wynikiem w każdej grupie. Nagrody otrzymali jednak nie tylko zwycięzcy. Każde dziecko, które wzięło udział w zawodach otrzymało upominek, dyplom oraz medal za odwagę i sportową postawę.


Młodych zawodników wraz z rodzicami dopingował najwierniejszy kibic – maskotka Miś Stramuś, dobrze znany już wszystkim dzieciom, biorącym udział w szkoleniach narciarskich szkoły Strama.

- Dzieci rywalizowały i świetnie się bawiły. Nie było widać tremy ani stresu – Miś Stramuś rozładowywał wszelkie napięcia – mówi Katarzyna Strama, wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i właścicielka szkoły.


Przed startem pluszowy bohater wraz z instruktorami poprowadził rozgrzewkę dla dzieci i nauczył je podstawowych ćwiczeń, które pozwoliły im dobrze przygotować się do zjazdów. Miś Stramuś towarzyszył dzieciom przez całe zawody wspierając je i mocno trzymając kciuki. Uroczyście zainaugurował on również zawody wykonując pierwszy zjazd po slalomie gigancie.


Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dodatkowych – najmłodsi amatorzy zimowego szaleństwa mogli bawić się wraz z animatorami w zimowym ogródku, a także wziąć udział
w dodatkowych zabawach narciarskich, podczas których „zdobywali sprawności” i punkty, które mogli później wymienić na atrakcyjne nagrody. Dekoracja zwycięzców zaś została zakończona wspólnym zdjęciem pamiątkowym wszystkich uczestników zawodów.


Więcej informacji na stronie www.strama.szkola.pl


Komentujesz: I Puchar Misia Stramusia w Zakopanem

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: narty, zakopane, stoki narciarskie, jazda na nartach


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie