Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zamieszaj w kotle i złap jelenia25-11-2011


28-29 października br., w Złotowie (woj. wielkopolskie) odbędzie się I Festiwal Relacji z Podróży Kocioł 2011. Dwudniowy festiwal to nie tylko relacje podróżników z Polski i świata, ale także gra terenowa, dzięki której uczestnicy będą mogli poznać kulturę i przyrodę regionu.


Gra miejska pod nazwą "Tropem Złotowskiego Jelenia" rozpocznie się w sobotę o 10.00 i będzie kilkugodzinną wędrówką po wyznaczonych punktach miasta. Gra opracowana jest w formie tzw. questów, czyli nieoznakowanej trasy, którą można pokonać, wędrując i rozwiązując zagadki zawarte w wierszowanych wskazówkach. Wskazówki wraz z pomocniczymi fotografiami naprowadzają uczestnika na punkty trasy - stacje, gdzie uzyskuje się kolejne informacje niezbędne do uzupełnienia i odczytania hasła.


Na końcu trasy, na wędrujących odkrywców, którzy ułożyli hasło, czeka skarb - odpowiednio zabezpieczona, wodoszczelna skrzyneczka zawierająca drobne upominki oraz dziennik i pieczątkę, której odbicie potwierdza przebycie całej trasy. Spośród drużyn, które odwiedzą wszystkie punkty trasy i zdobędą skarb, rozlosowana zostanie nagroda przechodnia, a drużyna otrzyma tytuł "Kotlarza Roku". Orientacyjna mapa punktów na trasie została udostępniona na portalu Traseo.pl, dzięki czemu będą oni mogli prześledzić przebieg "tropienia jelenia" i zwiększyć swoje szanse na zgarnięcie skarbu.


W programie festiwalu na szczególną uwagę zasługują także piątkowe zajęcia dla złotowskich dzieci i młodzieży, którym o przygodach i trudnościach związanych z realizacją podróżniczych marzeń opowiedzą uczestnicy wyprawy rowerem po Afryce śladami Kazimierza Nowaka.


Wstęp na imprezę i uczestnictwo w grze terenowej są bezpłatne.


Szczegółowe informacje na stronie www.zke.az.pl


Komentujesz: I Festiwal Relacji z Podróży Kocioł 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: questing, poszukiwanie skarbów, złotowo, festiwal relacji z podróży


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie