Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Zimowa jazda bez trzymanki!07-02-2011


12 lutego w Augustowie odbędzie się “I Augustowski kulig na byle czym”. Impreza ma zachęcić mieszkańców miasta do zabawy w mroźnej aurze i zareklamować zimowy wypoczynek na Augustowszczyźnie. Organizatorami imprezy są dwaj mieszkańcy Augustowa, zaś współorganizatorem - Augustowska Organizacja Turystyczna i urząd miasta.


- Augustów żyje przede wszystkim w sezonie letnim, zaś podczas pozostałych miesięcy dzieje się tutaj niewiele. Mając tak wspaniałe warunki do aktywnego spędzania czasu, warto organizować imprezy, które zachęcałyby turystów do przyjazdu w nasze strony, spędzania tu weekendów, natomiast mieszkańców do opuszczenia ciepłych domów i zabaw na śniegu. tłumaczą Paweł Bielawski oraz Adam Rybakowicz, organizatorzy kuligu.


Wymyślona przez nich zabawa, pomimo iż bazuje na regionalnym zwyczaju jazdy saniami za konnym zaprzęgiem, nie jest jednak sztampowa i tradycyjna.


- Nawiązaliśmy do letniej imprezy Radia Białystok: “Pływanie na Byle czym”, z tym wyjątkiem, że nasza odbędzie się na śniegu. Chcemy zachęcić mieszkańców aby wybudowali wehikuły i spróbowali swoich sił jadąc np. za samochodami, quadami, rowerami czy też konno... Dopuszczamy wykorzystanie wszelkiego rodzaju napędu. – tłumaczy Paweł Bielawski.


Liczba ekip, które wystartują w “I Augustowskim kuligu na byle czym” jest nieograniczona.


- Zapraszamy każdego, kto ma pomysł na zimowy pojazd i lubi dobrze się bawić. Dzieci i dorosłych, tyle, że osoby nieletnie muszą posiadać pełnoletniego opiekuna. – tłumaczy Adam Rybakowicz.


Impreza ma składać się z dwóch części: w pierwszej zaplanowana jest parada wehikułów i wybory najbardziej interesującego, a w drugiej wyścig na czas. Oprócz tego zaplanowane są zabawy dla dzieci np. konkurs na największego bałwana śnieżnego, budowanie iglo, pieczenie kiełbasek, występ zespołu, a także pokaz rzeźbienia w lodzie.


Więcej informacji na stronie www.augustow.pl/wizyta


Komentujesz: I Augustowski kulig na byle czym

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: podlasie, augustów, ferie zimowe, jezioro necko, kulig


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie