Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2186)

Hotel, w którym nie zapalisz papierosa

13-02-2013

Od początku tego roku w Novotel Gdańsk Centrum zaczęła panować zasada całkowitej wolności od dymu papierosowego. Pod hasłem „100% Smoke Free” hotel rozszerzył dotychczasowy zakaz palenia na powierzchniach ogólnodostępnych także do pozostałych części hotelu, w tym wszystkich pokoi.

Wprowadzenie ustawy o niepaleniu w miejscach publicznych wywołało sporo kontrowersji, zwłaszcza wśród restauratorów i hotelarzy, którzy obawiali się spadku zainteresowania gości przebywaniem w pomieszczeniach gdzie nie wolno palić. Obawy te okazały się jednak zupełnie niepotrzebne, a nowe zasady szybko zaakceptowane przez bywalców restauracji i hoteli.

W środowisku hotelarskim zauważono wręcz, że goście, nawet ci, którzy sami palą, wolą mieszkać w pokoju dla niepalących, gdzie pomieszczenie jest zupełnie wolne od dymu i komfort przebywania w nim znacznie wyższy niż w pokoju dla palących. Dlatego też Novotel Gdańsk Centrum zdecydował się na objęcie zakazem palenia całej powierzchni hotelowej, łącznie ze wszystkimi pokojami. 

Novotel Gdańsk Centrum to pierwszy hotel tej marki w Polsce całkowicie wolny od dymu papierosów. Wkrótce dołączą do niego kolejne hotele Novotel. Innowacja ta wpisuje się  w przyjęty w marcu zeszłego roku program Planet 21, zakładający wprowadzanie rozwiązań chroniących środowisko do wszystkich hoteli z Grupy Accor, a także w pro-ekologiczną politykę marki Novotel.

Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Hotel, w którym nie zapalisz papierosa

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: trójmiasto, gdańsk, hotel novotel


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie