Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Halny i częściowe oblodzenia


08-10-2009


W ciągu dnia w Zakopanem termometry pokażą nawet 20 st. Celsjusza. Jednak w wyższych partiach Tatr miejscami mogą wystąpić oblodzenia. Wędrówki po górach utrudniać też może silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 80 km na godzinę.


- Wiatr halny w części reglowej Tatr może łamać drzewa i gałęzie - ostrzegł pracownik Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu.


Halny przyniósł na Podhale ocieplenie. Rano w czwartek w Zakopanem termometry pokazywały 15 st. Celsjusza, a w ciągu dnia termometry pokażą nawet 20 st.


TOPR przypomina, że planując wyjście w góry należy pamiętać, że dni są coraz krótsze i na długie wycieczki należy zabrać latarkę, a trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków i posiadanego doświadczenia górskiego. Należy również być przygotowanym na zmiany pogody.


Remont drogi do Morskiego Oka w znacznej części zakończono; droga z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka jest udostępniona tylko dla ruchu pieszego; wozy konne nadal nie kursują.


Utrudnienia turyści mogą również napotkać na szlaku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich przy Przednim Stawie. Są one związane z modernizacją elektrowni wodnej na Potoku Roztoka.

 

źródło: PAP/podroze.onet.pl


Komentujesz: Halny i częściowe oblodzenia

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie