Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wystawa fotografii Jerzego Kośnika07-03-2011


7 marca br. w hotelu Novotel Warszawa Airport zostanie otwarta wystawa fotografii – „Gwiazdozbiór” Jerzego Kośnika – jednego z najlepszych polskich fotografików. W przestrzeni lobby hotelu będzie wystawionych ponad 30 oryginalnych wielkoformatowych fotografii prezentujących największe gwiazdy zachodniego i polskiego kina.


Wernisaż wystawy z udziałem autora, zaproszonych „polskich” bohaterów jego zdjęć, a także przedstawicieli środowiska polskiej fotografii oraz jej entuzjastów rozpocznie się o godzinie 19.00. Wystawa połączona z aukcją potrwa do 30 marca.


„Gwiazdozbiór” to pierwsza w Polsce przekrojowa wystawa unikatowych zdjęć osobiście wyselekcjonowanych i przygotowanych przez Jerzego Kośnika z tysięcy prac wykonanych w latach 1978-2000 na filmowych festiwalach w Cannes i San Sebastian, a także w Warszawie, Paryżu, Krakowie, Londynie i Międzyzdrojach. Tytuł „Gwiazdozbiór” najlepiej oddaje charakter wystawy – to spotkanie z prawdziwymi gwiazdami kina uwieńczonymi na zdjęciach portretowych Jerzego Kośnika.


Znane osobistości, których fotografie można obejrzeć na wystawie to m.in.: Jim Jarmush, Anna Dymna, Richard Gere, Janusza Gajos, Nastazja Kinsky, Roger Moore, John Travolta, Krzysztof Kieślowski, Grace Jones. Każde zdjęcie to osobna historia bohatera i niezwykłych okoliczności sesji zdjęciowej oraz samego fotografika.


Jerzy Kośnik to nestor polskiej fotografii, jeden z bardziej wszechstronnych fotografików - znany z aktów, reportaży i portretów. Zajmuje się fotografią od 17 roku życia. Już w 1968 roku dokumentował protest studentów na Politechnice Warszawskiej. Od 1977 roku Kośnik pracował dla magazynu „Film”, dla którego fotografował aktorów i gwiazdy show biznesu na największych festiwalach międzynarodowych.


Komentujesz: Gwiazdozbiór Jerzego Kośnika w Warszawie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, wystawa, wystawa fotografii, hotel novotel


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie