Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2185)

Gra turystyczna debiutuje w Poznaniu

12-02-2013

16 lutego 1919 roku państwa Ententy i Cesarstwo Niemieckie podpisały rozejm w Trewirze, który symbolicznie zakończył powstanie wielkopolskie. Właśnie tego dnia, ale 94 lata później odbędzie się w Poznaniu gra miejska „Czas patriotów”, będąca jednocześnie premierą gry turystycznej do samodzielnej zabawy. Zadanie stojące przed graczami będzie poważne – aresztowanie generała Fritza von Bock und Polacha, dowódcy pruskiego V Korpusu Armii, stacjonującego w Poznaniu.

Uczestnicy gry wcielą się w powstańców wielkopolskich i wezmą udział w historycznych wydarzeniach. Jednak do takich zadań nadają się tylko najlepsi. Będą to ci, którzy przejdą przez etap internetowy, który rozpocznie się 13. lutego o godzinie 19:18. Rejestrować można się już teraz na stronach www.letsplaypoznan.pl lub www.gramiejska.pl. Udział w grze jest bezpłatny.

Podczas etapu ulicznego, rozgrywanego w przestrzeni miasta, zespoły graczy będą musiały zdobyć broń i nauczyć się nią posługiwać. Jednak przede wszystkim wypełnić tajną misję. Uczestnicy napotkają na swojej drodze innych konspiratorów oraz niemieckich żołnierzy. Zespół, któremu uda się pojmać generała von Bock und Polacha zdobędzie nie tylko chwałę, ale także nagrody – wśród nich zwiedzanie Fortu III wraz z jego gospodarzami z Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji.

Gry miejskie i turystyczne to forma rozrywki łącząca elementy gier terenowych, RPG, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych. Polegają na rywalizacji kilkuosobowych zespołów, starających się wykonać postawione przed nimi zadania na określonym obszarze w jak najkrótszym czasie. Ze względu na tę różnorodność są one atrakcyjne dla osób w każdym wieku.

– Gry miejskie stały się poznańską specjalnością, organizujemy je bowiem od ponad sześciu lat. Ich akcja toczyła się niemal we wszystkich epokach: od średniowiecza po wydarzenia z historii najnowszej. Odbyły się także gry poświęcone poszczególnym dzielnicom czy piłce nożnej. Łącznie było ich kilkadziesiąt. Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w zabawie, zawsze może rozegrać grę do samodzielnej zabawy, dostępną zwykle w punktach informacji turystycznej oraz na stronie internetowej – tłumaczy Szymon Dąbrowski, szef zespołu Gramiejska.pl.

Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Gra turystyczna debiutuje w Poznaniu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, wielkopolska, gra miejska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie