Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Goście hotelowi lubią schludne pokoje


22-12-2011


Na zlecenie HRS, instytut badań rynkowych eResult pozyskał opinie gości podróżujących w celach prywatnych i służbowych w kwestii schludności pokoi w hotelach.


Wynik przeprowadzonych badań wskazuje, że duża część gości hotelowych czuje się w wynajętym pokoju jak w domu i rozpakowuje cały swój bagaż. 44 % badanych stwierdziło, że wyjmuje całą zawartość z toreb i układa ją starannie. 36 % gości wiesza jedynie delikatne elementy garderoby (takie jak garnitury, koszule, sukienki lub bluzki), aby nie były one pogniecione, a resztę pozostawia w walizce. Tylko około 16 % gości hotelowych w ogóle nie „wprowadza się” do pokoju i wyjmuje potrzebne rzeczy bezpośrednio z bagażu. Zgodnie z wynikami badania, mniej niż 4% zachowuje się jak klasyczna gwiazda rocka i zostawia swoje rzeczy porozrzucane po całym pokoju.


Na ogół, w czasie pobytu w hotelu, kobiety są bardziej zorganizowane niż mężczyźni. Co druga kobieta całkowicie rozdysponowuje zawartość swojej torby podróżnej, podczas gdy wskaźnik ten u mężczyzn wynosi około 40%. Niemniej jednak to kobiety są bardziej chaotyczne. W porównaniu do mniej niż 2% mężczyzn, prawie 6% kobiet pozostawia swoje ubrania porozrzucane w różnych miejscach.


Potrzeba schludności zwiększa się wraz ze wzrostem wieku badanych. Tylko 8% gości powyżej 50 roku życia podczas pobytu w hotelu nie rozpakowuje bagażu, natomiast prawie
28 % osób poniżej 29 roku życia woli wyciągać potrzebne im rzeczy wprost z walizki.


Wynik badania wykazał istotne różnice między odpowiedziami udzielonymi przez osoby podróżujące służbowo i prywatnie. Nie było zaskoczeniem, że osoby podróżujące służbowo przywiązują dużą wagę do garniturów, koszul i ubrań z niegniotącego się materiału - tak jest w przypadku prawie 2/3 ludzi biznesu. Według nich, wszystkie elementy garderoby, które mogły się pognieść, powinny zostać zawieszone w szafie od razu po przybyciu do hotelu. Spośród gości podróżujących prywatnie, zachowuje się tak tylko jedna na trzy osoby.


Komentujesz: Goście hotelowi lubią schludne pokoje

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: podróże, hotele, hrs, badanie hrs


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • laga

    Każdy z nas lubi czystość,porządek.Tym bardziej jeśli wybierzemy się na urlop,wycieczkę oczekujemy odpoczynku w schludnym miejscu.Sądzę ,że w tych czasach klienci szczególnie zwracają na...

    laga

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł