Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Gorzowska bimba dla artystów04-02-2011


Artyści z Gorzowa Wielkopolskiego będą mogli prezentować swoją twórczość w replice zabytkowego tramwaju, która stoi w centrum miasta. W popularnej bimbie dotychczas działało Miejskie Centrum Informacji.


Gorzowska bimba to rekonstrukcja wozu tramwajowego typ "Landsberg" z 1899 roku. Powstała na podstawie archiwalnych fotografii i rysunków oraz porównywalnych obiektów-wozów tramwajowych z innych miast.


W bimbie i wokół niej będą się mogły odbywać m.in. happeningi, wernisaże, spotkania z artystami. Będą tam także sprzedawane bilety na miejskie imprezy.


To, jakie imprezy będą organizowane w bimbie, zależy głównie od pomysłowości gorzowian. To szansa dla mieszkańców, artystów i ludzi z ciekawymi pomysłami, którzy swoją twórczością chcieliby podzielić się z innymi. - tłumaczy rzeczniczka magistratu, Anna Zaleska.


Od 2004 roku bimba działała głównie jako punkt informacji turystycznej, miejsce sprzedaży materiałów informacyjnych o Gorzowie oraz gadżetów promocyjno-reklamowych. W 2007 roku otwarto tam Miejskie Centrum Informacji, prowadzone przez Miejskie Centrum Kultury, które wciąż pozostaje zarządcą tego obiektu.


Źródło: PAP/ przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Gorzowska bimba dla artystów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: tramwaj, gorzów wielkopolski, bimba


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie