Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

III Toruński Festiwal Filmów Górskich „Bezdroża” 201101-03-2011


III edycja Festiwalu Filmów Górskich „Bezdroża” odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia w Domu Muz przy ul. Podmurnej w Toruniu. W programie pokazy ciekawych filmów, spotkania z podróżnikami, wystawa fotograficzna oraz koncert grupy "Voices of the cosmos".


Festiwal „Bezdroża” na stałe zagościł w kalendarzu toruńskich wydarzeń kulturalnych. Organizatorzy, Akademicki Klub Górski „Bezdroża” i Dom Muz udowadniają, że góry mogą być tam, gdzie są ich pasjonaci. W programie dwudniowej imprezy znajdą się filmy o tematyce górskiej, m. in. promujące sport wyczynowy (wspinaczkę, speleologię), przyrodnicze i antropologiczne. Dzięki uprzejmości Fundacji Ducha specjalny blok filmowy poświęcony będzie wspinaczce górskiej osób niepełnosprawnych.


W ramach festiwalu odbędą się także spotkania ze znakomitymi gośćmi. Udział w Festiwalu weźmie Michał Jagiełło, alpinista, wieloletni naczelnik TOPR-u i pisarz, tworzący głównie dzieła o tematyce górskiej, a także Marcin Tomaszewski, himalaista i twórca filmów górskich, miłośnik slack i high line.

Dopełnieniem festiwalowych atrakcji będzie wystawa „Górski spacer w dolinie zadumy” Grzegorza Żebraka. Autor zachwycony górami starał się opowiedzieć o Sudetach, Karkonoszach i Bieszczadach.


Impreza zakończy się koncertem grupy "Voices of the cosmos" - kosmiczni podróżnicy, projekt muzyki elektronicznej inspirowanej odgłosami z kosmosu. Jest to projekt artystów związanych z Toruniem.


Więcej informacji na stronie www.festiwalbezdroza.umk.pl


Komentujesz: Górskie klimaty w Toruniu po raz trzeci

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wspinaczka, toruń, podróźe, spotkania podróżników, festiwal filmów górskich


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie