Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Tarnów: Google Street View fotografuje miasto12-10-2011


Google pracuje nad przygotowaniem usługi Street View dla Polski. W minionym tygodniu trójkołowiec Google gościł na ulicach Tarnowa, dokumentując miejsca niedostępne dla samochodów czyli głównie tarnowską starówkę.


W kolejnym etapie tworzenia usługi ulice miasta będą fotografowane ze specjalnego samochodu Street View. Podczas pobytu w Tarnowie Google Street View pomoc merytoryczną i logistyczną zapewniało Tarnowskie Centrum Informacji. Termin wizyty był zachowany w tajemnicy ze względu na wymogi Google fotografowania "naturalnego" życia miasta.


Trójkołowce Google trafią do miejsc, które znalazły się w finale zakończonego niedawno plebiscytu "Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View". Internauci oddali w plebiscycie ponad 115 tys. głosów, a zwycięzcą została ulica Piotrkowska w Łodzi. Dzięki temu zdjęcia ul. Piotrkowskiej zostaną zaprezentowane na Mapach Google jako pierwsze z Polski.


- Ogromne zainteresowanie plebiscytem i aktywność lokalnych społeczności przerosły nasze oczekiwania. Chcielibyśmy więc uhonorować miejsca, które znalazły się w finale plebiscytu i pokazać je w Street View. Staramy się też zrealizować więcej zdjęć z tych miast przy wykorzystaniu samochodów, a także odwiedzić kolejne miejsca z finałowej listy - mówi Marta Jóźwiak z Google Polska.


Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można oglądać fotografie wykonane na wszystkich 7 kontynentach, łącznie w 27 krajach, w tym specjalne zdjęcia licznych atrakcji turystycznych.


Źródło: Interia.pl


Komentujesz: Google Street View fotografuje Tarnów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: łódź, piotrkowska, tarnów, google street view


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie