Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Głos Dartha Vadera uszczęśliwia dzieci


01-04-2012


Po przeprowadzeniu skrupulatnych testów badacze z Laboratorium Nawigacji (NavLab) firmy TomTom odkryli, że użycie w nawigacji głosu Dartha Vadera, sprawia, że zadowolenie dzieci jadących samochodem wzrasta o ponad 68%!


W Projekcie GAGA, trwającym sześć miesięcy przedsięwzięciu badawczym NavLab mającym na celu określenie najlepszego głosu do stosowania w nawigacji satelitarnej podczas podróży z małymi dziećmi, wzięło udział ponad 300 ochotników — niemowląt i dzieci w wieku żłobkowym.


- Wszystkie nasze działania zmierzają do zapewnienia lepszych warunków podróży. Gdy stwierdziliśmy, że w przypadku 97% rodziców płaczące i marudzące dzieci są najpoważniejszą przyczyną niepokoju i zaburzenia uwagi podczas jazdy samochodem, postanowiliśmy znaleźć rozwiązanie tego problemu i dlatego uruchomiliśmy Projekt GAGA - powiedział Walter Hermsen, wiceprezes ds. zarządzania produktami.


Badania naukowe wykazały, że głos Dartha Vadera uzyskał najwyższy wskaźnik zadowolenia dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat. Oprócz niego przetestowano 25 innych popularnych głosów, w tym Homera Simpsona, Królika Bugsa i Mistrza Yody. Dzieci reagowały najlepiej na chrapliwy głos Dartha Vadera, natomiast głos Yody wywoływał u wielu dzieci płacz.


- Nasi klienci od dawna informowali nas, że głos wychodzący z urządzenia do nawigacji TomTom jest traktowany przez dzieci jak głos członka rodziny. Na to więc wygląda, że Darth Vader powinien być stałym towarzyszem podróży, co wpłynie pozytywnie zarówno na dzieci, jak i rodziców – dodał Hermsen.

 


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Głos Dartha Vadera uszczęśliwia dzieci

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: dla dzieci, gps, nawigacja satelitarna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie