Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Gigantyczna piłka z Pakistanu w Muzeum Sportu i Turystyki


13-10-2012


Gigantyczna piłka, dar od Republiki Pakistanu jako symbol wsparcia dla Reprezentacji Polski w piłce nożnej, został na stałe przekazany do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Uroczyste przekazanie eksponatu odbyło się podczas corocznego Spotkania dla Darczyńców Muzeum, które stanowi część obchodów Diamentowego Jubileuszu MSiT.


Ponad 2-metrowa piłka pojawiła się w Warszawie kilka tygodni przed mistrzostwami EURO 2012. Początkowo stała na rogu Krakowskiego Przedmieścia i Karowej, w okolicach hotelu Bristol, gdzie każdy przechodzeń mógł złożyć na niej swój podpis, wspierając ty samym polską reprezentację piłkarską.


Po dwóch tygodniach ekspozycji na Krakowskim Przedmieściu prezent od Republiki Pakistanu rozpoczął podróż po miejscach związanych ze sportem. W Dniu Dziecka piłka odwiedziła Wielką Wystawę Piłkarską, gdzie dzieci z jednej ze szkół spotkały się z Ambasadorem Pakistanu, który opowiedział o historii piłki nożnej w Pakistanie. Następnego dnia piłka pojechała na prestiżowy turniej golfowy ARVAL GOLF RALLY 2012, a później trafiła do Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki na wystawę „Piłkarskie sztuczki techniczne”, organizowaną wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki.


Ambasada Pakistanu, oficjalny organizator Kampanii Podpisów Piłka 2012, zainicjowała akcję, aby podkreślić mijające w 2012 roku 50-lecie dobrych relacji dyplomatycznych pomiędzy Islamską Republiką Pakistanu a Rzeczpospolitą Polską.


Kampania prowadzona jest we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, PZPN, PL.2012, Muzeum Techniki, Muzeum Sportu i Turystyki.


Więcej informacji odnośnie kampanii na stronie www.kampaniapodpisow.pl


Komentujesz: Gigantyczna piłka w Muzeum Sportu i Turystyki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie