Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Gdzie smacznie i tanio zjeść we Francji?05-03-2012


Smaczny trzydaniowy posiłek serwowany w atrakcyjnej cenie – taki warunek musiały spełnić restauracje, które zostały opisane w najnowszym przewodniku kulinarnym Michelin po Francji.


„Guide des Bonnes Petites Tables du guide MICHELIN 2012” zawiera rekomendację 630 lokali z całej Francji, w których goście zjedzą smaczny, trzydaniowy posiłek za mniej niż 35 euro w Paryżu oraz poniżej 29 euro w pozostałych miejscowościach Francji.


Szósta edycja przewodnika została wzbogacona o 124 rekomendacje lokali, które inspektorzy Michelin opisali po raz pierwszy. Smakosze znajdą wśród nich restauracje serwujące dania różnych kuchni i reprezentujące różne style. Jednak wszystkie łączy wspólna cecha – smaczne potrawy w atrakcyjnej cenie, czego potwierdzeniem jest znaczek Bib Gourmand.


Bogato ilustrowany zdjęciami przewodnik na 2012 rok jest podzielony na 21 regionów Francji. Dodatkowo miejscowości z każdego obszaru zostały ułożone w porządku alfabetycznym. Opisy restauracji zawierają dużą liczbę informacji praktycznych, takich jak adres, dane kontaktowe, rodzaj kuchni, wystrój wnętrza, specjalności z menu czy udogodnienia dla gości. Każdy lokal jest opatrzony krótkim komentarzem, który przybliżyć ma czytelnikom charakter serwowanych dań oraz atmosferę panującą w lokalu.


Przewodnik jest już dostępny w sprzedaży.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Gdzie smacznie i tanio zjeść we Francji?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kulinaria, paryż, przewodnik turystyczny, francja


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie