Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Gdzie Polacy szukali noclegu podczas wakacji?


04-09-2012


Grupa eholiday.pl zbadała najbardziej popularne miejsca i formy zakwaterowania wybierane podczas tego sezonu przez turystów w naszym kraju.


Z analizy opracowanej na podstawie ponad 6 mln zapytań wynika, że najchętniej Polacy szukali noclegu w Zakopanem, Władysławowie, Mielnie i Warszawie. Niespodzianką okazała się bardzo duża popularność niedużych miejscowości wypoczynkowych położonych w Wielkopolsce, takich jak Skorzęcin czy Boszkowo. Najczęściej wybieranymi obiektami noclegowymi były kwatery prywatne, ośrodki wypoczynkowe i hotele.


Tego lata internauci poszukiwali przede wszystkim wypoczynku w kwaterach prywatnych (15,7%), ośrodkach wypoczynkowych (10,3%), hotelach (10,1%) i domkach letniskowych (10,1%). Na dalszych miejscach znalazły się pokoje gościnne (8,4%), pensjonaty (8,1%) i gospodarstwa agroturystyczne (7,6%).
Wśród 20 najbardziej poszukiwanych miejscowości znalazły się popularne kurorty położone nad morzem, takie, jak Władysławowo, Mielno, Sopot, Międzyzdroje, Gdańsk, Świnoujście, Kołobrzeg, Łeba czy Krynica Morska. W TOP 20 znalazły się też duże aglomeracje miejskie, takie, jak Warszawa czy Wrocław. Ciekawostką okazała się bardzo duża popularność niewielkich kompleksów turystycznych w Polsce, takich, jak Skorzęcin, Boszkowo czy Okuninka.


Dane te częściowo pokrywają się z badaniem przeprowadzonym w maju br. Wówczas najczęściej wyszukiwanymi miejscowościami były: Władysławowo, Kołobrzeg, Gdańsk, Świnoujście, Sopot, Międzyzdroje, Łeba, Mielno, Gdynia oraz Ustka. W TOP 20 znalazły się też Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań, a także wspomniany przez nas Skorzęcin.


Nieco inaczej rozłożyły się trendy wyszukiwania pod kątem wyboru formy zakwaterowania. Internauci chętnie wybierali hostele i hotele (zwłaszcza w aglomeracjach miejskich), za to w kurortach i znanych miejscowościach wypoczynkowych – hotele ustępowały zdecydowanie kwaterom prywatnym, pensjonatom czy ośrodkom wypoczynkowym.


Analiza trendów wyszukiwania została przeprowadzona w dniach 1 lipca – 28 sierpnia br.


Źródło: informacja prasowa eholiday.pl


Komentujesz: Gdzie Polacy szukali noclegu podczas wakacji?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: lato, wakacje w polsce, eholiday.pl


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie