Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Gdzie Polacy spędzą ostatni długi weekend w tym roku?


12-12-2012


Przed nami ostatni długi weekend w tym roku. Polacy chętnie spędzą ten czas na stokach narciarskich. Dużym zainteresowaniem cieszą się te zagraniczne, co jest wynikiem rosnącej konkurencji ze strony alpejskich kurortów w porównaniu z polskimi.


Jak wykazały badania przeprowadzone przez serwis edom.pl, czas świąt zdecydowanie wolimy spędzać w gronie rodzinnym, co przekłada się na zmniejszoną ilość rezerwacji w okresie 24 – 26 grudnia. W porównaniu z ubiegłym rokiem nastąpił spadek o 40%. Sytuacja zmienia się jednak z początkiem ferii – wówczas ilość i wartość rezerwacji znacznie wzrasta.


Zainteresowanie wynajmem kwater w tym roku jest wyraźnie większe zaraz przed Sylwestrem. W okresie od 27 grudnia do 1 stycznia ilość rezerwacji zwiększyła się o ok. 60% w porównaniu do 2011 roku. Kilka dni urlopu w czasie świąt przekłada się nawet na kilkanaście dni wolnego i Polacy wykorzystują tę okazję na dłuższe wyjazdy w góry, stąd też wzrost zainteresowania kwaterami.


Na podstawie zebranych danych, największą popularnością cieszą się przede wszystkim Alpy – Polacy wybierają głównie Austrię (ponad 50% rezerwacji) i Włochy (27%)– między innymi okolice Sölden, Ischgl czy Val di Fassa.


Porównując infrastrukturę narciarską w Polsce do warunków za granicą, okazuje się, że relacja ceny do jakości w alpejskich kurortach jest bardziej atrakcyjna. Na tygodniowy wynajem kwatery w polskich górach, 4-5 osobowa grupa przeznaczy średnio ok. 2300 zł za tydzień. Natomiast za przykładowy apartament dla 5 osób położony w Trydencie, w bliskiej odległości od stoku oraz z widokiem na dolinę, zapłacimy ok. 3000 zł – jest to poniżej 90 zł na osobę.


Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Gdzie Polacy spędzą ostatni długi weekend w tym roku?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: alpy, sezon zimowy 2012/2013


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie