Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Gdzie mieszkają trolle?


15-03-2012


Czym różni się Baba Jaga od czarownicy? Czy można pogłaskać smoka? Jak to jest w mysiej dziurze? O czym mówią gadające kamienie? Gdzie mieszkają trolle? Te oraz inne tajemnice zostaną odkryte podczas multimedialnej wystawy „Bajowy Świat”, którą można zwiedzać od wtorku do niedzieli w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.


- Celem wystawy jest zaprezentowanie świata bajki - podróży przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni, od samych początków istnienia tego gatunku aż po czasy współczesne. Podróż ta jest równocześnie podróżą przez krainy geograficzne, przez kulturową mapę Europy - tłumaczą organizatorzy.

- Zadaniem ekspozycji jest także wywarcie wpływu na umiejętność odróżniania przez dziecko Dobra od Zła, czyli m.in.: wartości moralnych od blichtru i mrzonki, a wyższości umysłu, wiedzy, lojalności, wiary i zaufania nad bogactwem, władzą, sławą itp. – czyli znaczenia treści zawartych w bajkach europejskich.


Ekspozycji przyświeca idea zdobywania wiedzy za pomocą wspólnej zabawy, zabawy opartej na współdziałaniu i kreatywnym podejściu do rzeczywistości. Dziecko ma czuć się wtajemniczone w świat bajki i zdobywać w nim kolejne umiejętności za sprawą pokonywania własnych słabości.

Dzięki temu dziecko ma świadomość, że jego działania kształtują otoczenie, może na nie wpływać i poddawać je własnej woli. Jego działania nie pozostają bez konsekwencji, co uczy je także odpowiedzialności za własne postępowanie.


Wystawa czynna od wtorku do niedzieli w godz. od 10.00 do 18.00

Konieczna uprzednia rezerwacja, której można dokonać na stronie www.rezerwacja.pacanow.eu lub pod nr. tel. 41 376 50 79.

Szczegółowe informacje na stronie www.stolica-bajek.pl


Komentujesz: Gdzie mieszkają trolle?

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: dla dzieci, wystawa, pacanów, europejskie centrum bajki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie