Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Gdynia, Gdańsk i Szczecin w Hamburgu28-09-2011


Gdańsk, Gdynia i Szczecin po raz pierwszy biorą udział w największym na kontynencie wydarzeniu, dotyczącym przemysłu wielkich statków wycieczkowych. Mowa o Konwencji Seatrade Europe Cruise i Rivercruise w Hamburgu, która odbywa się w dniach 27-29 września br.


Wśród ponad 250 wystawców z pięćdziesięciu krajów znajdują się porty i miasta portowe oraz firmy przemysłu związanego z budową, wyposażeniem statków, agenci i touroperatorzy. Gośćmi są przedstawiciele niemalże wszystkich armatorów aktywnych na europejskim rynku. Organizację narodowego stoiska powierzono Polskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.


Seatrade Europe Cruise & Rivercruise Convention towarzyszy bogaty program konferencyjny, obejmujący takie tematy, jak:

- wyzwania dla armatorów i portów;
- przyszłe plany stoczni;
- finansowanie budowy statków;
- niezbędna infrastruktura portowa pozwalająca na uzyskanie maksymalnych korzyści z obsługiwanych statków wycieczkowych.


Rynek europejski wykazuje najwyższe tempo wzrostu zarówno liczby wycieczkowców, jak i pasażerów. Prognozy przewidują, że liczba pasażerów wielkich statków wycieczkowych w 2020 roku wzrośnie do 10 milionów. Będzie to możliwe m.in. dzięki stałej tendencji do wzrostu wielkości statków. Dla Gdyni jest to kolejna szansa, bowiem jako jedyny polski port pasażerski może obsłużyć statki o długości ponad 300 metrów.

 

Bardzo dynamicznie rozwija się rynek niemiecki, drugi co do wielkości po Wielkiej Brytanii. Popularność tej formy spędzania wolnego czasu jest coraz większa. Liczba pasażerów z Niemiec na statkach wycieczkowych w tym roku osiągnęła 1,2 miliona (wzrost o 18,9% w porównaniu z rokiem ubiegłym), a już w przyszłym roku swą obecność w Gdyni zapowiedział największy niemiecki armator AIDA (20 zawinięć w przyszłym sezonie).


Komentujesz: Gdynia, Gdańsk i Szczecin w Hamburgu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: gdańsk, gdynia, szczecin, pomorskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie