Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Gdynia: CudaWianki inaugurują letni sezon

17-05-2010
""
Letni sezon w Gdyni otworzy impreza "Lato zaczyna się w Gdyni: CudaWianki", zaplanowana na 26 i 27 czerwca. Koncerty gwiazd europejskich i polskich, parada Under-Construction „Technokracja” oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej – to tylko niektóre z propozycji spędzenia Nocy Świętojańskiej.


Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do pogańskiej tradycji Nocy Świętojańskiej – CudaWianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze CudaWianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu – przekonują organizatorzy.

Kulminacyjnym punktem programu CudaWianków ma być koncrt z udziałem międzynarodowej gwiazdy oraz uznanych artystów polskich i zagranicznych. Muzycy wystąpić mają w niezwykłej oprawie scenograficznej Jarosława Koziary.

CudaWiankowy koncert rozpocznie występ Noviki. Uznana polska artystka wystąpi z 7-osobowym zespołem, w tym dwiema dodatkowymi wokalistkami - Izą Kowalewską z Muzykoterapii oraz Kasią Kurzawską z Sofy.

Drugi koncert wieczoru, to jedyny w Polsce występ króla muzycznego pop artu – Jimiego Tenora, który wystąpi w towarzystwie legendy afrobeatu i sceny zachodniej Afryki, 7-osobowego zespołu Kabu Kabu.

Główna międzynarodowa gwiazda Sceny Muzycznej CW 2010 oraz szczegółowy program zostaną ogłoszone podczas oficjalnej konferencji prasowej w Sea Towers w Gdyni w dniu 20 maja 2010 o godzinie 11.00.

Przestrzeń CW 2010 wypełni również szereg teatralno-muzyczno-wizualnych działań, w tym: Wielka Parada Under-Construction „Technokracja” złożona m.in. z muzyków, mobilnych machin, tancerzy-animatorów, specjalnie zaaranżowana z myślą o CudaWiankach, z udziałem m.in. zespołu Małe Instrumenty i All Sounds Allowed, urozmaicona wielkoformatowymi konstrukcjami autorstwa Mariusza Warasa, zakończona wyjątkową Symfonią Agregatów.

CW 2010 to również artystyczne działania w przestrzeni miejskiej połączone z warsztatami dla szerokiego grona odbiorców, w tym Aleja Cudów, Alternatywne Zwiedzanie Miasta, Akcja Wianki czyli wspólne plecenie wianków, zakończone konkursem. Całość programu zwieńczy jak co roku zapalenie wielkiego ogniska na plaży.

Zaineresowanych szczegółowym programem zapraszamy na strony www.cudawianki.eu i www.gdyniakulturalna.pl

źródło: www.podroze.onet.pl

Komentujesz: Gdynia: CudaWianki inaugurują letni sezon

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie