Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rozpoczęcie wielkiego podniebnego show – Euro Big Way Camp 201126-07-2011


Pomimo deszczu, zachmurzenia i chłodu, rozpoczęło się wielkie podniebne show – Euro Big Way Camp 2011. 250 skoczków spadochronowych z całego świata przyjechało do Włocławka aby w ciągu najbliższych dni (od 25 do 29 lipca) stworzyć największą formację spadochronową w Europie, liczącą 125 osób oraz dwie mniejsze figury złożone z 85 i 40 skoczków.


Deszczowa pogoda nie przeszkadza spadochroniarzom, którzy nie mogąc wykonać skoku, wykorzystują czas na ćwiczenia na ziemi. Podzieleni na grupy, budują w hangarach Skydive.pl figury, które w powietrzu mają połączyć się w jedną formację. Każda z grup prowadzona jest przez load-organizera, osobę odpowiedzialną za zaprojektowanie podniebnej figury i jej wykonanie.


Pod wieczór pogoda poprawiła się, dzięki czemu odbyły się dwa wyloty samolotów, z których wyskoczyły dwie grupy skoczków.

- W celu stworzenia rekordowej na skalę Europy podniebnej formacji, złożonej ze 125 osób, konieczny jest wylot 6 samolotów, utrzymujących ścisły szyk. Ze względów bezpieczeństwa piloci muszą znaleźć się nie tylko w odpowiedniej odległości ale również muszą się wzajemnie dobrze widzieć aby móc nawiązać kontakt wzrokowy. Jest to niezwykle istotne szczególnie w trakcie wznoszenia i zniżania samolotu – tłumaczy Maciej Machowicz, doświadczony skoczek spadochronowy i instruktor Szkoły Spadochronowej Skydive.pl.


Jednocześnie niska podstawa chmur uniemożliwia skoczkom zorientowanie się w przestrzeni po otwarciu spadochronu.

- Po utworzeniu figury spadochroniarze rozchodzą się na odpowiednią odległość, tak aby bezpiecznie otworzyć czaszę i łagodnie wylądować. Duże zachmurzenie może być niebezpieczne dla skoczków bowiem ogranicza widoczność – mówi Maciej Węgrzecki, organizator EBWC 2011 i instruktor spadochronowy Szkoły Spadochronowej Skydive.pl

 

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Polska Wita.


Komentujesz: Gdy pada deszcz, skoczkowie się nie nudzą!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: balony, włocławek, euro big way camp, skoki spadochronowe


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie