Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Już wkrótce w Sanoku powstanie Galicyjskie miasteczko08-02-2011


Dobiega końca budowa repliki centrum galicyjskiego miasteczka w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (Podkarpackie) - poinformował dziś dyrektor muzeum Jerzy Ginalski.


Wznosimy ostatni z 26 obiektów, jest to dom szewca z Rybotycz. Replika centrum galicyjskiego miasteczka będzie gotowa na koniec czerwca. Równolegle, w odtworzonych już domostwach, trwają prace wykończeniowe. Najbardziej pracochłonnym zajęciem jest budowa pieców. W galicyjskim centrum będzie ich 54 - powiedział Ginalski.


Projekt przewiduje rekonstrukcję centrum małego podkarpackiego miasta z drugiej połowy XIX wieku. Ma pokazać jego funkcje: społeczne, gospodarcze i kulturowe.
Nie odtwarzamy wybranego miasta. Nie jest to też przypadkowy zestaw zachowanych domów. Miasteczko ma być syntezą dawnych miasteczek, charakterystycznych dla południowo-wschodniej Polski" - podkreśla dyrektor.


Obiekty są wyposażane w meble, sprzęty i urządzenia dające zwiedzającym obraz życia, pracy i wypoczynku mieszkańców galicyjskiego miasteczka. Normalnie będą działały m.in. sklep, karczma z kręgielnią, warsztaty produkcyjne.


Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Jego wartość wynosi ponad 20 mln zł, dofinansowanie unijne stanowi prawie 12 mln zł.


Źródło: PAP/turystyka.wp.pl

Fot. skansen.sanok.pl


Komentujesz: Galicyjskie miasteczko w Sanoku już wkrótce

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: muzeum, sanok, podkarpackie, miasteczko galicyjskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie