Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Lotnisko Chopina uruchamia galerię sztuki17-01-2012


Lotnisko Chopina w Warszawie uruchamia galerię sztuki, w której prezentowane będą największe dzieła polskich artystów ze zbiorów Narodowej Galerii Sztuki Zachęta oraz Muzeum Narodowego. Celem projektu jest promocja polskiej sztuki i prezentowanie jej szerokiemu gronu odbiorców.


- Reklamujemy nasz port hasłem „Kultura najwyższych lotów” dlatego staramy się zapewniać naszym klientom najwyższy standard usług. Uruchomienie galerii we współpracy z dwiema najpoważniejszymi instytucjami muzealnymi w Polsce jest dla nas ogromnym zaszczytem, a dla naszych pasażerów ciekawym miejscem do zobaczenia w czasie pobytu ma lotnisku – zapewnia Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina w Warszawie.


W lotniskowej galerii prezentowane będą czasowe wystawy z dziełami wybranymi ze zbiorów Zachęty i Muzeum Narodowego. Jako pierwsza otwarta zostanie wystawa pt. „Warszawa ZAchęca” ze zdjęciami, filmami i obrazami prezentującymi historię Warszawy lub wydarzenia, które miały miejsce w tym mieście.


- Wystawa składa się przede wszystkim z prac polskich twórców współczesnych prezentowanych w Zachęcie oraz dzieł współprodukowanych przez galerię w związku z jej projektami. Tematem, który łączy wszystkie prezentowane dzieła jest Warszawa i jej przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – mówi kuratorka wystawy Małgorzata Bogdańska-Krzyżanek.


Na wystawie obejrzeć można m.in. fotografie Leonarda Sempolińskiego z lat 50., na których pokazywane są budynki należące dziś do kanonu architektonicznego stolicy, ale wówczas funkcjonujące jeszcze w zupełnie odmiennym kontekście urbanistycznym (niektóre jeszcze w budowie). Także do historii odwołuje się film Joanny Rajkowskiej (autorki słynnej palmy na rodzie de Gaulle’a), która oprowadza widzów po ważnych miejscach swojego rodzinnego miasta.


Wielkoformatowe futurystyczne fotomontaże Kobasa Laksy ukazują wizje przyszłego życia i nowe funkcje współczesnych warszawskich gmachów uwiecznionych na fotografiach Nicolasa Grospierre’a. Zaś na obrazach Edwarda Dwurnika oraz Anety Grzeszykowskiej i Jana Smagi prezentowany jest socjologiczny portret znanych miejsc w Warszawie takich jak Zachęta czy budynek YMCA.


Wystawa „Warszawa ZAchęca” otwarta zostanie 11 stycznia. Oglądać ją będzie można do 11 marca w galerii zlokalizowanej na poziomie odlotów w przejściu pomiędzy starą a nową częścią Terminala A w pobliżu kawiarni Coffeeheaven.


Źródło: www.lotnisko-chopina.pl


Komentujesz: Galeria sztuki na Lotnisku Chopina

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, lotnisko chopina, galeria


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


 • izaaa147

  Wystawa „Warszawa ZAchęca” otwarta zostanie 11 stycznia. Oglądać ją będzie można do 11 marca w galerii zlokalizowanej na poziomie odlotów w przejściu pomiędzy starą a nową częścią...

  izaaa147

 • izaizaiza96

  piekne lotnisko, bardzo mi sie podobało tam. Naprawdę godne polecenia wszystkim podróżującym. W końcu polacy podeszli do sprawy powaznie

  izaizaiza96

 • salt

  Żałuje że kiedy tam byłem nie było tej wystawy może następnym razem się uda.

  salt

 • daryjka

  myślę, że to bardzo dobry pomysł:) sama nazwa tego lotniska mówi za siebie. Gdyby jeszcze zorganizowali mini koncerty utworów Chopina pojechałabym tam tylko dla tego! Pozdrawiam:)

  daryjka

 • kochasqo

  piekne lotnisku, bardzo mi się podobało. jeszcze je odwiedzę. A pomysł z galerią sztuki jest świetny. Polecam bardzo serdecznie wszystkim podróżującym. Idealna pomoc i rozmieszczenie.

  kochasqo

 • loveshrew

  bardzo ciekawa nazwa lotnika, oby wiecej takich. mam nadzieje ze kiedys odwiedze i co lepiej skorzystam. pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tym artykułem

  loveshrew

 • jowusiek

  piękne lotnisko, super, byłem tam,bardzo mi się podobało. Polecam wszystkim podróżującym. Super obsługa i wygląd. Na miarę XXI wieku.

  jowusiek

 • fals94

  Nazwa lotniska pasuje że by tam oglądać sztukę fajny pomysł.

  fals94

 • harpix

  Niezły pomysł czekając na samolot można sobie popatrzeć na sztukę.

  harpix

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł