Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Funty zbójnickie


Święta Bożego Narodzenia i Sylwester już za pasem, dlatego Beskidzkie kurorty przygotowują się do oblężenia. Na chwilę obecną warunki narciarskie są z dnia na dzień coraz lepsze, dlatego górale spodziewają się sporej ilości turystów.


Na terenie pięciu beskidzkich gmin tj. Wisły, Ustronia, Szczyrku, Brennej i Istebnej rusza właśnie wyjątkowa akcja promocyjna pod nawą „Funty Zbójnickie”. W każdej z tych miejscowości wprowadzono do obiegu odrębny pieniądz lokalny, który będzie można otrzymać w formie reszty lub też zapłacić nim w kilkunastu punktach honorujących. Nietypowa promocja potrwa tylko do 3 marca 2010 roku.

 

 

Postanowiliśmy wypuścić kolejne monety, po tym jak wprowadzone na początku tego roku Funty Wiślańskie, Ustrońskie i Szczyreckie okazały się strzałem w dziesiątkę! Wartość kolekcjonerska monet wprowadzonych w lutym 2009 jest obecnie sporo wyższa w stosunku do przyjętego wówczas kursu wymiany – przekonuje Marcin Żyła z Mennicy Łebskiej, organizator akcji.


Funty Zbójnickie nie są prawnym środkiem płatniczym, są natomiast bonem towarowym w formie żetonu akceptowanym w wybranych obiektach handlowo-usługowych, które zgodziły się na udział w akcji. Każdy z beskidzkich przedsiębiorców liczy na powiększenie sprzedaży swoich produktów i usług, ponieważ aby móc otrzymać funta trzeba dokonać dowolnego zakupu, a sprzedawca na życzenie klienta wyda specyficzną monetę w formie reszty. Kurs ustalono na stałym poziomie, a więc 1 Funt Zbójnicki to równowartość 10 zł. Można również zapłacić tymi okazjonalnymi „pieniążkami” w wymienionych firmach, ale chętniej jednak zabierane są jako limitowane pamiątki z Beskidów, czy okazy kolekcjonerskie.

 

To kolejna niecodzienna akcja promocyjna dla naszego regionu, poszczególnych gmin Beskidzkiej Piątki, jak również dla przedsiębiorców twierdzi Wojciech Rozkoszny z wiślańskiego Centrum Rezerwacji Noclegów - współwłaściciel jednego z punktów honorujących Funty Zbójnickie. Z poprzedniej akcji byliśmy bardzo zadowoleni, przyniosła ona naszemu punktowi wymierne korzyści nie tylko finansowe, ale i marketingowe, dlatego liczę na podobne efekty obecnie dodaje Rozkoszny.


Funty Zbójnickie z Beskidów są początkiem większej serii "Zbójów i Harnasi", w sumie około 20 monet, które wydane zostaną w ciągu najbliższych lat promując również inne miasta i wsie znajdujące się u podnóży Tatr, Beskidów i Karpat. Motywami łączącymi kolekcję będą wizerunki góralskich rozbójników i harnasiów oraz charakterystycznych dla każdej gminy obiektów atrakcyjnych turystycznie.

 

źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Funty zbójnickie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie