Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Fundacja Marka Kamińskiego zaprasza na spływ22-02-2011


Rok temu Marek Kamiński przepłynął Wisłę kajakiem w zimę, aby promować ideę przywracania Wisły Polsce oraz aktywnego trybu życia. W rocznicę tego wyczynu i ostatni zimowy weekend 19-20 marca 2011r. kajakarze mogą zmierzyć się z inną piękną polską rzeką Brdą. Na specjalny zimowy spływ zaprasza Fundacja Marka Kamińskiego.


Polskie rzeki są w większości rzekami naturalnymi i ciekawymi przyrodniczo, a kajakarze mogą obserwować piękno fauny i flory bez względu na porę roku. Przekonał się o tym Marek Kamiński, który przepłynął Wisłę dwukrotnie kajakiem – jesienią 2009r. oraz zimą 2010r.


W swoim dzienniku pisał: Wisła zimą bardzo różni się od swojego letniego oblicza. Zimowe krajobrazy są niesamowite. Trudno powiedzieć, kiedy Wisła jest ładniejsza, czy latem czy zimą - jest zupełnie inna. Tak samo jest z innymi polskimi rzekami w tym Brdą, najczystszym w województwie kujawsko-pomorskim dopływem Wisły. Stanowi ona jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Przekonają się o tym uczestnicy zimowego spływu kajakowego, organizowanego przez Fundację Marka Kamińskiego 19-20 marca 2011.


Spływ rozpocznie się w miejscowości Woziwoda i zakończy po ok. 40 km w Gostycynie, z noclegiem w Rudzkim Moście. Wodniacy mogą nocować albo w namiotach, albo na kwaterach. Szlak spływu przechodzi przez rezerwat "Dolina rzeki Brdy", utworzony w celu ochrony całego ekosystemu obejmującego krajobraz, roślinność oraz ostoje dzikich zwierząt. Znajduje się tam uroczysko „Piekiełko”, gdzie Brda płynie w głębokim wąwozie, nabiera górskiego charakteru z licznymi głazami i powalonymi drzewami w korycie. Rejon jest urokliwy, ale poziom trudności w tym miejscu może dojść do średniego.


Więcej informacji na stronie: www.kaminski.pl


Komentujesz: Fundacja Marka Kamińskiego zaprasza na spływ

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: wisła, brda, marek kamiński, fundacja marka kamińskiego


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie