Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Wildlife Photographer of the Year04-05-2011


6 maja w Galerii Dawna Synagoga w Nowym Sączu odbędzie się wystawa „Wildlife Photographer of the Year”. Wystawa jest zbiorem wybranych 70 fotografii, z edycji z lat 2002 – 2010, prezentowanych w Polsce przez Agencję Zegart. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 17:00.


Wystawy Wildlife Photographer of the Year są corocznymi pokonkursowymi prezentacjami najlepszych na świecie fotograficznych przedstawień natury. Organizują je - od 1964 r. - dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi- Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Wildlife Magazine.


Konkurs Wildlife Photographer of the Year jest zaś największym i najbardziej prestiżowym w świecie, w dziedzinie fotografii przyrodniczej - na ostatnią edycję nadesłano ponad 31 tys. zdjęć, wykonanych przez 3 tys. fotografów, z 83 krajów. Wystawy, poprzez prezentację wybitnych fotografii, ukazują wspaniałość, dramaturgię i rozmaitość życia na Ziemi oraz inspirują coraz to nowe pokolenia do tworzenia wizjonerskich i pełnych ekspresji fotograficznych interpretacji Natury.


Do zdobycia nagrody w konkursie aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je zarówno zawodowcy i amatorzy - jeśli tylko doskonały obraz zawiera miksturę wizji, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie. Wszystkie fotografie ukazują nie tylko ogromną różnorodność naturalnego świata wokół nas, ale także uświadamiają nam jak wiele talentu artystycznego i cierpliwości trzeba mieć, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody. Na każdą wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach.


Otwarcie wystawy: 6 maja 2011, godz. 17.00
Czynna do 10 lipca 2011r.

Galeria Dawna Synagoga
Nowy Sącz, ul. Berka Joselewicza 12


Więcej informacji na stronie www.muzeum.sacz.pl


Komentujesz: Fotografia Dzikiej Przyrody w Nowym Sączu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: konkurs fotograficzny, fotografia, wystawa fotografii, nowy sącz


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie