Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2250)

Finał regat wielkich żaglowców w Szczecinie

30-07-2013

3-6 sierpnia w Szczecinie odbędzie się finał regat wielkich żaglowców The Tall Ships Races 2013. To największa w Polsce wakacyjna impreza, która przyciągnie ponad sto najpiękniejszych jednostek i setki tysięcy ludzi.

Regaty rozpoczęły się w na początku lipca w duńskim Aarhus, a trasa prowadzi przez Helsinki i Rygę do Szczecina. 29 lipca rozpoczął się II etap The Tall Ships Races 2013 z Rygi do Szczecina, metę wyznaczono na wysokości Świnoujścia.

Szczeciński finał regat organizowany jest pod auspicjami brytyjskiej organizacji Sail Training International, promującej wychowanie młodych ludzi pod żaglami. W Szczecinie zacumują „Fryderyk Chopin” (zwycięzca TSR 2012) i „Dar Młodzieży”, meksykański „Cuauhtemoc”, rosyjski kolos „Kruzenshtern”, „Shabab Oman” z Omanu, „Cisne Branco” z Brazylii.

Wszystkie żaglowce będzie można zwiedzać do nocy. Finał regat to również doskonałe koncerty – 3 sierpnia koncert Eska Music Awards 2013, 4 sierpnia koncert kanadyjskiej piosenkarki Nelly Furtado. W programie znalazły się również wielki „Jarmark pod Żaglami”, atrakcje dla dzieci, koncerty szantowe i wiele innych wydarzeń. Patronat Honorowy nad The Tall Ships Races Szczecin 2013 objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Szczegółowe informacje na stronie www.tallships.szczecin.eu


Komentujesz: Finał regat wielkich żaglowców w Szczecinie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: żaglowiec, zlot żaglowców, szczecin


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie