Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Finał plebiscytu „Orient już to jest!”


27-09-2012


8. Warszawskiemu Festiwalowi Skrzyżowanie Kultur towarzyszył niezwykły plebiscyt. Mieszkańcy Warszawy wskazywali swoje ulubione miejsca i adresy, które pozytywnie kojarzą im się z Azją. Najwięcej głosów zdobyło Muzeum Azji i Pacyfiku.


Plebiscyt rozpoczął się 18 sierpnia. Jego celem było wyłonienie najciekawszego i najbardziej lubianego orientalnego adresu w Warszawie. Uczestnicy zgłaszali swoje typy na festiwalowym profilu na Facebooku. Wskazywali m.in. azjatyckie restauracje, sklepy, kawiarnie, orientalne salony masażu czy szkoły jogi. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonionych została finałowa siódemka.


O tytuł najciekawszego azjatyckiego miejsca w Warszawie konkurowały: Muzeum Azji i Pacyfiku, Restauracja „Namaste India”, Galeria i sklep „Etnikana”, Akademia Jogi i Harmonijnego Rozwoju, Aleja Chińska w Łazienkach Królewskich, Klubokawiarnia „Cocodeoro” oraz Restauracja libańska „Fenicja”. W czołówce były Muzeum Azji i Pacyfiku z Restauracją „Namaste India”, zwyciężyło muzeum.


Siedzibę przy ul. Freta 5 można oficjalnie nazywać najbardziej popularnym orientalnym miejscem stolicy. W Klubie Festiwalowym odbyło się uroczyste zakończenie plebiscytu. Joanna Wasilewska, wicedyrektor muzeum, odebrała pamiątkowy dyplom i zaprosiła na Dziecięce Orientalia, które odbędą się 29 września w namiocie festiwalowym. Muzeum Azji i Pacyfiku współorganizuje sobotnie gry i zabawy, które przybliżą najmłodszym rozrywki ich rówieśników ze Wschodu. Uroczystość zakończyła się pokazem tańca irańskiego w wykonaniu Aleksandry Kilczewskiej.


Więcej informacji na stronie www.festival.warszawa.pl


Komentujesz: Finał plebiscytu Orient już to jest

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, skrzyżowanie kultur, muzeum azji i pacyfiku


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie