Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

O Holender!11-05-2011


O Holender! to festyn reżyserowany przez energię, pomysły i samych uczestników. Inspirowany jest on corocznymi obchodami Dnia Królowej w Holandii. Wydarzenie będzie miało miejsce 15 maja na ul. Kubusia Puchatka w Warszawie.


Pomysłodawcą i inicjatorem festynu jest Redbad Klijnstra – aktor i reżyser, pół Polak, pół Holender i to właśnie dzięki jego zaangażowaniu festyn O Holender zawita do Warszawy już po raz czwarty, jak co roku oferując wiele atrakcji i niespodzianek. Parada rowerów, uliczny turniej piłki nożnej, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, holenderskie przysmaki oraz kiermasz wszystkiego co holenderskie, a to wszystko we wspaniałej atmosferze, przy tradycyjnych brzmieniach i w pomarańczowych barwach.


W godzinach od 11.00 do 18.00 ul. Kubusia Puchatka zamieni się w tętniące życiem centrum holenderskiej kultury, sztuki i dobrej zabawy. Będzie to święto tworzone przede wszystkim przez samych uczestników, którzy na swoich straganach sprzedawać będą sery, słodycze, domowe wypieki, prace plastyczne i inne nietypowe wyroby – stawiamy przede wszystkim na kreatywność i pokazanie swoich umiejętności.


Dzieci, młodzież, dorośli – wszyscy będą mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony, dzieląc się swoimi pasjami i talentami. To co wymaga podkreślenia to fakt, że tego dnia nie będzie żadnych ograniczeń, żadnych zapisów, a cała przestrzeń ma zostać wypełniona przez kreatywne pomysły i zaangażowanie wszystkich tych, którzy wezmą udział w imprezie.


Celem festynu jest przeniesienie do Warszawy ducha Holandii i przekazanie mieszkańcom nastroju, który panuje w tym kraju podczas Dnia Królowej. Nawiązując do tego święta dzień ten ma być przede wszystkim radosny i kolorowy, służąc wspólnej integracji. Pomarańczowe dekoracje, tradycyjne gry i zabawy oraz muzyczne występy mają pomóc wszystkim uczestnikom poczuć atmosferę, jaka panuje podczas tego święta w całej Holandii. Festyn zorganizowany będzie na podobnych zasadach – ma to być impreza tworzona przez samych ludzi, ich pomysły, talent, twórczą energię i pozytywne nastawienie.

Atrakcji nie zabraknie już od samego rana kiedy rozpocznie się dekorowanie rowerów do wielkiej parady, która o godzinie 11.00 wyruszy z ul. Kubusia Puchatka. Jest o co walczyć ponieważ na właściciela najlepiej przystrojonego roweru czekają nagrody. Fani wrażeń sportowych nie mogą przejść obok turnieju piłki nożnej, w którym każdy chętny może spróbować swoich sił. O godz. 14.00 w niebo wypuszczonych zostanie 1000 pomarańczowych balonów zgodnie z holenderską tradycją, a kolejna ciekawa niespodzianka, która czeka na uczestników festynu, to możliwość pracy ze znanym holenderskim projektantem mody Gwenem van den Eijnde, rezydentem Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.


Ciekawe wydarzenia nie mogą ominąć również wszystkich miłośników dobrej muzyki. Na scenie festynu O Holender będziemy mieli okazję usłyszeć polski duet o kanadyjskich korzeniach, czyli Paulę i Karola, którzy swoją oryginalnością i niebanalnymi brzmieniami zyskali sobie dużą sympatię publiczności. Największą niespodzianką przygotowaną na zakończenie całej imprezy będzie koncert Tres b, który został laureatem tegorocznych Fryderyków, otrzymując nagrodę za najlepszy debiut roku.


Źródło: Informacja prasowa


Komentujesz: Festyn rodem z pomarańczowej Holandii

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, festyn, holendrzy, o holender


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie