Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Festiwal Trzy Żywioły – święto podróżników


22-08-2011


Do największej górskiej twierdzy w Europie zjadą podróżnicy, eksploratorzy i globtroterzy z całej Polski aby w namiocie festiwalowym zabrać głos, posłuchać relacji z podróży i obejrzeć 10 godzin filmów dokumentalnych. W dniach od 2 do 4 września trwać będzie Festiwal Podróżników Trzy Żywioły w twierdzy Srebrna Góra.

Przyrodnik Mikołaj Golachowski zabierze uczestników na daleką północ i opowie o Innuitach, rdzennych mieszkańcach Arktyki. Rowerzysta Artur Ziemba poprowadzi bezdrożami Madagaskaru. Marcin Osman opowie o życiu kirgiskich nomadów, a Jarek Sępek zabierze do Nowej Zelandii, kraju dziwnych stworzeń i jeszcze dziwniejszych ludzi. Ural zimą – Magdalena Jarocka i Jarosław Jóźwicki opowiedzą jak to robić profesjonalnie. Z Kasią Mazurkiewicz popłynąć będzie można z biegiem świętej rzeki Ganges, a z Martą Owczarek i Bartkiem Skowrońskim wybrać w trwającą 888 dni podróż dookoła świata. Artur Tabor spędził setki godzin nocą razem z sowami – na czubkach drzew, na bagnach, na kościelnych strychach i wieżach. Artur zginął tragicznie, ale prezentacja o sowach ocalała i jest zapisem jego fascynacji tymi ptakami.

Podczas Festiwalu zobaczyć będzie można najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne: m.in. „Antarktyczna podróż Ernesta Shackletona”, „Kosmiczni turyści”, „Wyprawa Kon-Tiki. Tratwą przez Pacyfik” (reż. Thor Heyerdahl). Nie zabraknie warsztatów – jak zorganizować trekking w Himalajach (Kasia Mazurkiewicz), jak nakręcić dobry film w podróży (Kostek Kulik), jak przygotować się w daleką podróż rowerem (Robb Maciąg). Będzie także okazja na malgaski makijaż (Arek Ziemba).

W czasie festiwalu nawiązany zostanie kontakt z telefonem satelitarnym motocyklistów podążających – pod patronatem Trzech Żywiołów – Jedwabnym Szlakiem w Pamirze.

Imprezę prowadzą podróżnicy i dziennikarze: Marek Tomalik i Piotr Trybalski.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Więcej: www.3zywioly.pl.


źródło: dziennikturystyczny.pl, 3zywioly.pl

Komentujesz: Festiwal Trzy Żywioły - święto podróżników

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: festiwal, filmy podróżnicze, trzy żywioły


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie