Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Festiwal sztuk na Dolnym Śląsku


01-03-2012


Występy polskich i zagranicznych filharmoników, Wrocławskiego Teatru Pantomimy i Teatru z Jeleniej Góry, spotkania autorskie z poetami i prozaikami, wystawy malarskie i rzeźbiarskie - te i wiele innych wydarzeń artystycznych składają się na program Festivalu dell' Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.


Przez 8 sierpniowych dni w Pałacu w Wojanowie będzie można uczestniczyć w święcie sztuki zupełnie za darmo! Festival dell' Arte to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne. Letnie święto sztuki odbędzie się w malowniczej scenerii parku krajobrazowego w Wojanowie.


- Kotlina Jeleniogórska od dawna przyciągała artystów i podróżników. W okresie romantyzmu przyjeżdżali tu m.in. Fryderyk Chopin, John Quincy Adams, Aleksander von Humboldt. Urzeczeni krajobrazem malarze zakładali kolonie i szkoły artystyczne. Johann Wolfgang Goethe w Pałacu w Ciszycy pisał "Fausta", a Antoni Henryk książę Radziwiłł tworzył muzykę do tego dzieła. Festival dell' Arte to sposób na to, aby sztuka, literatura i muzyka powróciły do Doliny Pałaców i Ogrodów - mówi Piotr Napierała, prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.


W programie Festivalu dell' Arte wydarzenie goni wydarzenie - wystąpią m.in. śpiewaczka operowa Alexandra Reinprecht oraz skrzypek Roman Lasocki. Swoje prace zaprezentują rzeźbiarz Józef Petruk i malarz Wojciech Kaniowski, a laureatka Nagrody Kościelskich Ewa Lipska zaprosi na spotkanie z poezją. Ale to dopiero początek - lista wszystkich zaangażowanych artystów dostępna jest na stronie internetowej Festivalu - festivaldellarte.eu


Bogata oferta kulturalna to nie jedyny powód, dla którego warto zaplanować sierpniowy wypad na Dolny Śląsk. - Pałace i Ogrody Kotliny Jeleniogórskiej, w tym Pałac Wojanów, w lutym br. dołączyły do elitarnego grona Pomników Historii. Doceniona została ich niesamowita architektura i piękno. Wnętrza pałaców oraz tereny otaczających je parków krajobrazowych są wymarzonym miejscem do spędzania wolnego czasu - opowiada prezes Napierała. Tylko od widzów - melomanów, amatorów malarstwa i rzeźby, wielbicieli literatury - zależy, czy Festiwal dell' Arte wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń artystycznych Dolnego Śląska. Dlatego już dziś zapraszamy w sierpniu do Wojanowa!


Wydarzenie trwać będzie w dniach 19 - 26 sierpnia 2012 r.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Festiwal sztuk na Dolnym Śląsku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kotlina jeleniogórska, dolina pałaców i ogrodów, festiwal sztuk


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie