Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Festiwal „Śląskie Smaki” już za kilka dni


21-05-2012


W sobotę, 26 maja, Śląska Organizacja Turystyczna organizuje siódmą edycję Festiwalu „Śląskie Smaki”. Jak co roku impreza będzie rywalizacją kucharzy przy akompaniamencie muzyków, kabaretowych skeczy oraz występu zespołu „Śląsk”.


Tym razem Festiwal zagości w Parku Śląskim w Chorzowie. Jedną z wielu atrakcji imprezy będzie konkurs kulinarny, w którym o zaszczytny tytuł Eksperta Śląskich Smaków i nagrodę Złotego Durszlaka rywalizować będą 24 drużyny złożone z amatorów, profesjonalistów i uczniów szkół gastronomicznych. Dla tych ostatnich w tym roku utworzono osobną kategorię konkursową.


– Już poprzednie edycje konkursu pokazały jak wiele smaków ukrytych jest w naszych lokalnych tradycjach kulinarnych. Analizując konkursowe zgłoszenia już wiemy, że i w tym roku uczestnicy pozytywnie zaskoczą konkursowe jury – mówi Agnieszka Sikorska ze Śląskiej Organizacji Turystycznej.


Obok atrakcji kulinarnych, konkursu oraz pokazów kuchni poszczególnych części województwa śląskiego, na imprezie nie zabraknie występów artystycznych.


– Na scenie zagoszczą lokalne zespoły i kabaret o smakowitej nazwie „Słoiczek Po Cukrze”. Jestem pewna, że tłumy przyciągnie też Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który tradycyjnie już wystąpi na zakończenie imprezy. Takie atrakcje i sam Park Śląski, w którym odbędzie się Festiwal gwarantują niezapomniane, nie tylko kulinarne, doznania – zapewnia Sikorska.


Szczegółowe informacje na stronie www.slaskiesmaki.pl


Komentujesz: Festiwal Śląskie Smaki już za kilka dni

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: festiwal kulinarny, chorzów, śląskie smaki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie