Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Festiwal MotoTravel zakończony



07-12-2011


Jak w 6 tygodni odwiedzić 16 państw, zmusić 20-letniego Golfa do bezawaryjnego przejechania 8 tys. kilometrów i ile trzeba poświęcić, aby dotrzeć na koniec świata? Uczestnicy świdnickiego festiwalu MotoTravel udowadniali, że pasja podróżowania nie zna żadnych granic.


Pierwszy Festiwal Wypraw Zmotoryzowanych MotoTravel odbył się na początku grudnia w Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczestnicy imprezy to osoby, dla których niekonwencjonalne sposoby podróżowania to nie tylko pasja, ale również sposób na dobrą zabawę.


Dla amatorów szalonych podróży niewątpliwą inspiracją była ekipa Busem Przez Świat, która na swoim koncie ma 28 przemierzonych państw, a ich niebiesko pomarańczowy Volkswagen T3 jest gotowy na pokonanie kolejnych tysięcy kilometrów mniej lub bardziej dziurawych dróg. Podróżnicy zachęcali do poznawania odległych zakątków świata i Europy w indywidualny sposób, zupełnie odrębny od oferty biur podróży.


Podczas festiwalu swoje podróżnicze wyczyny zaprezentowało osiem ekip. Każda z nich miała swoje motywy, aby ruszyć w drogę, wszyscy mieli również niezwykłe przygody, które z pewnością zapamiętają do końca życia. Ekipa Busem Przez Świat opowiadała o noclegu na jednym z albańskich obozowisk, nad którym przez całą noc trwała intensywna wymiana ognia. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie i mogli ruszyć w dalszą podróż.


- Globtroterzy udowadniali, że podróżowanie samolotem czy klimatyzowanym autobusem nie jest jedynym sposobem na odwiedzenie odległych zakątków świata. Dzięki charyzmie, poczuciu humoru i niezwykłej pasji można przemierzyć tysiące kilometrów i przeżyć przygody, których próżno szukać w turystycznych przewodnikach - mówi Justyna Wojciechowska, redaktor portalu ZnaneNieznane.pl, który świdnicki festiwal objął patronatem medialnym.


Duże zainteresowanie wzbudziła również prezentacja projektu „Autostopem ku wolności”. Wyjazd od początku miał być pochwałą wolności i porozumienia międzykulturowego. Swoisty patronat nad imprezą objął Lech Wałęsa, z którym Paweł i Alek spotkali się przed wyjazdem do Iranu, Iraku i Gruzji. Będąc w podróży prosili napotkanych ludzi, aby opowiedzieli czym jest dla nich wolność.


Każda z ekip, która zaprezentowała swoją wyprawę zachęcała do poszukiwania własnych sposobów na podróżowanie. Wbrew pozorom przygód można szukać nawet we własnym regionie.


Komentujesz: Festiwal MotoTravel zakończony

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułu



Tagi: świdnica, mototravel, festiwal motoryzacyjny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie