Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Festiwal kulinarny w Lizbonie


12-04-2012


Ku radości miłośników dobrego jedzenia, a zwłaszcza ryb i owoców morza, w połowie kwietnia odbędzie się największy festiwal kulinarny w Lizbonie – Lisbon Fish and Flavours. To już piąta edycja tego wydarzenia.


Przez jedenaście dni – od 12 do 22 kwietnia – w ramach Lisbon Fish and Flavours (Peixe em Lisboa) będzie można delektować się wykwintnymi potrawami z ryb i owoców morza. Dziesięć najlepszych lizbońskich restauracji, od godziny 12 do północy, będzie serwowało portugalskie dania w cenie od 5 do 8 euro. Na Pátio da Galé w Lizbonie (przy placu Terreiro do Paço) uznani szefowie kuchni, zarówno Portugalczycy, jak i obcokrajowcy, zaprezentują swój kunszt kulinarny podczas pokazów przed publicznością. W tym roku będą to m.in. nagrodzeni dwoma gwiazdkami Michelin – Andoni Luis Aduriz z Hiszpanii oraz Hans Neuner z The Ocean w Algarve oraz posiadacze jednej gwiazdki –Ángel Léon z Hiszpanii, Ricardo Costa z restauracji The Yeatman w Vila Nova de Gaia i Jacques le Divellec z Francji.


Podczas festiwalu odbędzie się też konkurs na najlepsze Pastel de Nata z Lizbony, czyli babeczkę z ciasta francuskiego z budyniowym nadzieniem, która jest tutejszym przysmakiem. Nie zabraknie lekcji gotowania, degustacji win czy kiermaszu produktów regionalnych – Gourmet Market, na którym będzie można zaopatrzyć się w rozmaite słodycze, puszkowane ryby, oliwy z oliwek i wino.


Na zeszłorocznej edycji festiwalu wystąpiło 23 szefów kuchni oraz 60 wystawców produktów. Festiwal przyciągnął rekordową liczbę uczestników – 22 tysiące osób.


Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie www.peixemlisboa.com


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Festiwal kulinarny w Lizbonie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: festiwal kulinarny, portugalia, lizbona


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie