Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ale Pasztet!10-11-2011


11 listopada na Zamku Kliczków w Osiecznicy rozpocznie się I Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet”. Będzie on trzydniowym świętem miłośników lokalnych specjałów.


W ramach imprezy odbędą się konkursy adresowane do uczniów szkół o profilu gastronomicznym, profesjonalnych szefów kuchni oraz dla amatorów, czyli wszystkich mieszkańców regionu i lokalnej branży gastronomicznej.


W programie także:

- liczne pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników,
- Konferencje prasowe poświęcone gastronomii,
- Wystawy i prezentacje organizatorów i patronów imprezy.


Festiwal „Ale Pasztet” to kontynuacja organizowanego od 2008 roku konkursu na najlepszy Produkt Lokalny z Borów Dolnośląskich. Może się do niego zgłosić każdy, gdyż wydarzenie podzielone zostało na trzy sekcje: zawody amatorów, uczniów szkół gastronomicznych oraz profesjonalnych szefów kuchni. Trzydniowy konkurs przyczyni się do identyfikacji i wpisania dań oraz receptur na listę produktów tradycyjnych. Wyłoni też kandydatów do Europejskiej Sieci Kulinarnego Dziedzictwa. Zespoły biorące w nim udział będą wykorzystywać głównie dziczyznę i runo leśne, czyli lokalne surowce.


W tym roku konkurs organizowany jest przez: Fundację Bory Dolnośląskie, Fundację Pro Cultuare Bono, Dolnośląską Organizację Turystyczną, Zamek Kliczków oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierników. Konkurs wpisany został do Kulinarnego Pucharu Polski. Dodatkowymi atrakcjami będą pokazy oraz warsztaty kulinarne.


Szczegółowe informacje na stronie www.borydolnoslaskie.org


Komentujesz: Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: osiecznica, zamek kliczków, festiwal kulinarny, ale pasztet


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie