Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2207)

Festiwal Kuchni Greckiej podczas EuroGastro 2013

13-03-2013

XVII Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro to szansa dla młodych, utalentowanych kucharzy do sprawdzenia swoich umiejętności w konkursach towarzyszących VIII Festiwalowi Kuchni Greckiej oraz V Festiwalowi Carvingu. Oba wydarzenia odbędą się pierwszego dnia targów EuroGastro, tj. 20 marca 2013 r.

Festiwal Kuchni Greckiej to wydarzenie mające na celu propagowanie w Polsce tradycyjnej kuchni greckiej oraz oryginalnych regionalnych receptur. Jego wysoką rangę potwierdza fakt, iż inauguracji Festiwalu dokona ambasador Grecji w Polsce Pani Tasia Athanasiu oraz Ambasador Republiki Cypryjskiej w Polsce Pan Andreas Zenonos. Jak zauważa Teo Vafidis, pomysłodawca Festiwalu Kuchni Greckiej, w ostatnich latach bardzo wzrosła świadomość Polaków dotycząca tajników długowieczności, czyli greckiego stylu odżywiania się.

Towarzyszący Festiwalowi Greckiemu konkurs skierowany jest do kucharzy pracujących w restauracjach w Polsce i zagranicą. Mogą oni posiadać dowolny stopień w hierarchii zawodowej. W konkursie, którego tegorocznym tematem przewodnim jest polędwica jagnięca, weźmie udział 12 wcześniej zakwalifikowanych uczestników. Uczestnicy będą dysponowali 1 godziną na przygotowanie dań oraz dodatkowymi 10 minutami na rozłożenie produktów i drobnego sprzętu.

V jubileuszowa edycja Polskiego Festiwalu Carvingu to okazja do poznania sztuki dekorowania potraw i stołów fantazyjnie rzeźbionymi owocami i warzywami. W tym wydarzeniu zmierzy się 9 wcześniej zakwalifikowanych uczestników, którzy w trakcie 2 godzin stworzą dzieła inspirowane Dniem Kobiet i Walentynkami. Obowiązkowymi produktami będą: dynia, arbuz, melon żółty oraz melon cantelupa.

XVII Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro odbędą się 20 marca 2013 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.


Komentujesz: Festiwal Kuchni Greckiej podczas EuroGastro 2013

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, festiwal kuchni greckiej, eurogastro, targi turystyczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie