Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Festiwal Górski Wondół Challenge x319-12-2011


Trzecia edycja festiwalu Wondół Challenge odbędzie się w Gliwicach i w Szczyrku w dniach 17 – 19 lutego 2012 roku. Gośćmi specjalnymi będą m.in. zdobywczyni Korony Himalajów Gerlinde Kaltenbrunner czy Ola Taistra, najbardziej utalentowana kobieta w polskim środowisku wspinaczkowym. Motywem przewodnim tej imprezy będzie woda, dlatego też na festiwalu WOPR będzie świętował swoje 50-te urodziny.


Jak co roku festiwal obędzie się w dwóch miejscach: w Centrum Edukacyjno Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach – 17 lutego 2012 r. i w Orlim Gnieździe w Szczyrku – 17-19 lutego 2012 r. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną najnowsze filmy pokazywane na Banff Mountain Film Festival. Ponadto, na Wondół Challenge promowany będą także rodzime produkcje, w tym m.in.
"W Beskidzie niskim" - film Jasia Meli z Survival Expedition 2011 oraz "Z hałdy w Himalaje", film Darka Załuskiego i Aliny Markiewicz.


Swoją obecnością zaszczycą zebranych gości: Gerlinde Kaltenbrunner - jedna z najlepszych himalaistek na świecie, Stefan Czerniecki - członek Alpinus Expedition Team, kpt. Krzysztof Baranowski - żeglarz, który dwukrotnie opłynął świat, Ola Taistra - najbardziej utalentowana kobieta w polskim środowisku wspinaczkowym, a także Olga Morawska - autorka książek i pomysłodawczyni memoriału im. Piotra Morawskiego.


Wondół Challenge to nie tylko spotkania z filmem i ludźmi gór. To także okazja do promocji aktywnego, rodzinnego wypoczynku i bezpiecznej turystyki. Dlatego na festiwalowych gości czeka sporo atrakcji, w tym min.: pokazy ratownictwa i szkolenie z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez ratowników GOPR i WOPR, bieg pod górę RMD Winter Run oraz wiele ciekawostek dla dzieci.


Więcej informacji na stronie www.wondol-challenge.pl


Komentujesz: Festiwal Górski Wondół Challenge x3

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: szczyrk, gliwice, festiwal górski, wondoł challenge


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie