Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Poznań stolicą gier


22-10-2012


Międzynarodowy Festiwal Gier „Let’s play Poznań” to pilotażowa edycja Festiwalu organizowanego przez Poznańską Lokalna Organizację Turystyczną. W ramach tygodniowego Festiwalu (22-28 października) odbędą się warsztaty dla zespołów tworzących gry miejskie oraz zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt gier w przestrzeni publicznej Poznania.


Warsztaty dedykowane są amatorom i profesjonalistom zajmującym się grami miejskimi. W czasie ich trwania (22-28 października) uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak organizować gry miejskie, a efektem ich pracy będą gry stworzone przez międzynarodowe zespoły. Gry te zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności w weekend 26-28 października. W ramach festiwalu zostanie rozegranych także wiele gier miejskich przygotowanych przez organizatorów. Codziennie do dyspozycji graczy będą także karty startowe do gier miejskich bezobsługowych.


Uczestnicy Festiwalu będą mogli także zagrać w gry planszowe i rekreacyjne, dla których planszą do gry będą ulice i place Poznania. W najróżniejszych miejscach pojawią się wielkie wersje tradycyjnych gier planszowych. Uczestnicy festiwalu będą mogli przekonać się, jak się gra gdy plansza jest kilkadziesiąt razy większa. Grupy rodzinne na pewno zafascynuje gigantyczna "Wyprawa po grzyby" zaaranżowana w jednym z poznańskich parków. Specjalnie na festiwal sprowadzone będą takie gry rekreacyjne jak disc-golf (wyjątkowo udane połączenie golfa, freesbie i koszykówki) czy bike polo (jak sama nazwa wskazuje wierzchowcami będą rowery).


Najlepsi uczestnicy każdej z gier otrzymają nagrody, a wszyscy gracze będą brali udział w klasyfikacji ogólnej walcząc o nagrodę główną festiwalu.


Kulminacją Festiwalu będzie gra finałowa, która odbędzie się w 28.10 o 13.00. Będzie to gigantyczna gra planszowa, na którą złożą się najciekawsze zadania z gier festiwalowych oraz elementy przygotowane przez uczestników warsztatów.


Szczegółowe informacje na stronie www.letsplaypoznan.pl


Komentujesz: Festiwal Gier Let's play Poznań

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, festiwal gier


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie