Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2212)

Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły 2013

15-03-2013

Na 4. Festiwalu Filmów Świata Trzy Żywioły, który odbędzie się w marcu i kwietniu w Krakowie zaprezentowane zostaną najlepsze, nagradzane na festiwalach filmy dokumentalne, prezentowane w trzech kategoriach: Podróże, Przygoda, Cywilizacja. Impreza odbywa się w ramach 10. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły.

W programie pojawią się między innymi dwie polskie premiery: „Śladami Marco Polo”, kronika wędrówki dwóch przyjaciół śladami słynnego podróżnika oraz „Z kanapy na kanapę”, dokument o zjawisku couchsurfingu, crowdfundingu i co-workingu.

Ponadto zaprezentowana zostanie w cyfrowej jakości „Samsara” w reżyserii Rona Fricke i muzyką Lisy Gerrard z zespołu Dead Can Dance. „Z wizytą u innego” to dokument o spotkaniu turystów z ludem pasterskim Mursi z południowej Etiopii. W „Zaginionym” zobaczyć będzie można rekonstrukcję wydarzeń skrywających największą zagadkę współczesnego himalaizmu. Na samotną, australijską, pielgrzymkę zabierze w filmie „Salt” fotograf Murray Fredericks. „Moja Ziemia” przybliży zaś losy rdzennych mieszkańców Peru.

Projekcie odbywają się w sali krakowskiego kina Kijów.Centrum, al. Krasińskiego 34. Festiwal rozpocznie przegląd najlepszych filmów z poprzednich edycji imprezy.

Szczegółowe informacje na stronie www.3zywioly.pl

Źródło: Materiały prasowe


Komentujesz: Festiwal Filmów Świata Trzy Żywioły 2013

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kraków, festiwal podróżniczy, 3 żywioły


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie