Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Ferie zimowe w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu03-02-2011


Nadeszła zima, a wraz z nią oczekiwana przerwa międzysemestralna - ferie. To doskonały moment na odpoczynek, zabawę, realizację zainteresowań, na które w czasie nauki szkolnej niejednokrotnie brakuje czasu...


Niektórzy wyjeżdżają na zimowisko gdzie poznają wiele ciekawych miejsc, osób, sprawdzają się w niecodziennych sytuacjach. Ale także ci, którzy nigdzie się nie wybierają na brak zajęcia nie powinni narzekać. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przygotowało wiele atrakcji na wolne od zajęć szkolnych zimowe dni.


Ratusz zaprasza do skorzystania z oferty programu „Ferie w ratuszu”, który składa się z kilku interesujących wariantów. Program obejmuje projekcję prezentacji multimedialnych: „ Boże Narodzenie na Mazowszu”, „Cztery pory roku” lub „Wielkanoc na Mazowszu”. Poza tym ratusz organizuje także pokaz wyrobu tradycyjnych zabawek choinkowych oraz samodzielne wykonanie zabawki, zwiedzanie wystawy „Lalki Polskie – Lalki Świata”, warsztaty „Na szkle malowane”i wiele innych.


Ponadto ratusz zaprasza do wkroczenia w świat terminów muzealnych oraz ćwiczeń praktycznych. Umożliwią to warsztaty "Mały Muzealnik" oraz „Młody Muzealnik”. Co to jest eksponat? Jak należy zachowywać się w muzeum? - Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można poznać w ramach warsztatów.


Uczniowie dowiedzą się też, w jaki sposób funkcjonują muzea etnograficzne. Ponadto zdobędą lub rozwiną umiejętność opisywania przedmiotów, wzbogacą słownictwo. Głównym punktem warsztatów jest nabycie umiejętności wypełniania metryki wybranego eksponatu opisanego wcześniej przez prowadzącego.


Szczegóły dotyczące programów dostępne są na stronie internetowej www.mwmskansen.pl


Tekst: Agnieszka Jezierska - Chalicka


Komentujesz: Ferie w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: muzeum wsi mazowieckiej, sierpc, ferie zimowe


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie